Дискусија за Apple iPhone

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Мене не ми се допаѓа премногу.
На пример повеќе ми се допаѓа Самсунг Галакси 2 отколку Ајфон 4С.
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Мене не ми се допаѓа iPhone-от поради тоа што сум премногу ограничен...
Нема слот за мемориска картица,
неможе да се префрлуваат податоци на други мобилни само iPhone со iPhone.
Не подржува Flаsh, во случај да дојде до квар на батеријата мора да го носиш на сервис бидејки сам неможеш да ја смениш..
Пофункционален ми е Samsung Galaxy IIs кој е прогласен за најдобар smart phone за 2011 година. link
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Да не заборавите дека iPhone 2G беше првиот телефон на тач. Можеби имало некои пред него, но тие биле од трети свет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Да не заборавите дека iPhone 2G беше првиот телефон на тач. Можеби имало некои пред него, но тие биле од трети свет.
мислам дека LG KE850 Prada е првиот мобилен со ама со целосен екран на допир...
незнам,можеби грешам...
 

stari

Нов член
22 март 2012
3
6
3
34
Мене не ми се допаѓа iPhone-от поради тоа што сум премногу ограничен...
Нема слот за мемориска картица,
неможе да се префрлуваат податоци на други мобилни само iPhone со iPhone.
Не подржува Flаsh, во случај да дојде до квар на батеријата мора да го носиш на сервис бидејки сам неможеш да ја смениш..
Пофункционален ми е Samsung Galaxy IIs кој е прогласен за најдобар smart phone за 2011 година. link
брат мислам дека грешиш за iPhonot. има доволно голема меморија па и нема да имаш потреба за проширување, батериите се прилично многу издржливи а и има посебна програма iBlueNova која работи како блутут и може да се поврзе со секој телефон
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
брат мислам дека грешиш за iPhonot. има доволно голема меморија па и нема да имаш потреба за проширување, батериите се прилично многу издржливи а и има посебна програма iBlueNova која работи како блутут и може да се поврзе со секој телефон
ОК. но моите потреби не ги задоволува...
затоа и не сум фан на Iphone...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ајфон, никад. Прво, зашто су комерцијала, друго зашто поглуп оперативан систем не сам видеја. Еве телефонче :D
details.png
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Полека се наближува есента кога треба да го видиме најновиот iPhone, па не е воопшто чудно што има се повеќе шпекулации за датумот, дизајнот и функционалностите на телефонот. Но, меѓу целата галама има и кредибилни вести.
Најновите детали за iPhone 5 доаѓаaт од Wall Street Journal кои велат дека новиот уред на Apple ќе користи in-cell технологија која ќе овозможи телефонот да има потенок екран со подобар квалитет. Овие компоненти веќе се произведуваат во фабриките во Азија.
Технологијата вклучува сензори на допир кои се вградени во LCD екранот, што значи дека нема потреба за слоеви за допир кој е тенок околу 0,5 милиметри, кој се додава на слојот што ја прикажува сликата. Ваквите екрани, се вели, ќе понудат и подобар квалитет на сликата. , туку ќе го зголемат и квалитетот на сликата.
Но, потенок екран можеби не значи и дека ќе видиме потенок уред од iPhone 4S кој е тенок само 9,3 милиеметри, туку Apple може да го искористи слободниот простор и да додаде дополнителни компоненти како поголема батерија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alekcacko