1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискусии за помалку познати групи и изведувачи

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 11 април 2012.

 1. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,535
  Другар ги глеаше у Србија коа отвараа за Maiden, настапиште!
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,045
  Допаѓања:
  6,654
  Последнава година дена ептен ми годи метал со ориентални призвуци. Абе оргазми, фантазии...
  Nile ми се феноменални во тој поглед, а и Карл Сандерс сам па... :x


  Не знам овие што и од каде се, не знам инфо, само знам дека од она што слушнав, се face melting и го благословувам Јутуб за предлогот.

  Малце „пеењето“ и кај двете не ми е по мерак, али никогаш и не ми било, така да...
   
  На Хептаграм XI и Solstice им се допаѓа ова.
 3. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,535
  Провери ги и Narcotic Wasteland(сајд проџект на Далас од Nile) и соло проектот на George Kollias.
  А кога веќе си into ориентален метал, провери ги Melechesh, Al Qaynah, Narjahanam, Myrath и Scarab.
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Стојче

  Стојче Истакнат Член

  Зачленет на:
  27 декември 2015
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  11
  Ваљда ги знаете и Orphaned Land.
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,866
  Јас потполно се опседнав со BANKS.
  Досега има два албуми, првиот е Goddess во 2014, а вториот и излезе пред некој месец, The Altar се вика. На некои им е премеланхолична, мене ми е топ за слушање. Ако треба да бирам некого за споредба, сепак со Лана дел Реј, ама мнооооогу подобро пее од Лана. Во едно интервју има кажано дека инспирација и се емоциите и дека секогаш бира баланс меѓу тоа да се сакаш самиот себеси и да се критикуваш самиот себеси. Има многу чудни спотови и многу чуден начин на облекување, ама that works for me.
  Oваа и е најнова, зборува за музичката индустрија и како треба душата да ја продадеш ако сакаш да си успешен во тој бизнис. Многу чуден и ексцентричен спот, ама прејак е.

  Оваа исто многу ми се допаѓа, можам да се корелирам :)


  Лепотица.
  [​IMG]
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,569
  Допаѓања:
  817
  Спој на Blind Guadrian и Iced Earth :)


  Споено најдоброто од двата бенда :)

   
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,569
  Допаѓања:
  817
  Ова е германски бенд, кој го носи името Corvus Corax или Гавран :)
  Свират на секакви средно-вековни инструменти од цела Европа за кои слушнале...
  Музиката им е единствена... и интересна :)

  Ова подолу може и ќе ве натера да се фатите на оро, песната се вика „Оро се вие“ :)

   

Сподели: