1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискотеки/барови/кафани

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Реми, 18 февруари 2012.

1. Blueberry

Blueberry Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    158
    зависи од друштво - имаш друштво со кое во кафана можеш да си поминеш топ, ама во диско со нив да е тапа. Така што зависи од расположение и типот на луѓе со мене.

2. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    види и јас сум уличар... после кафана ми е на второ место паркој и скришни места по училишта и влезој од згради... ама сепак кафана с ие кафана.. мезе алкохол, музика, друштво... кај има поубо..:)

3. street_chic

street_chic Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,433
    Допаѓања:
    3,678
  4. Sugar

Sugar Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    501
    Допаѓања:
    1,110
    па зависи.. НАЈпријатно нормално дека ми е у кафич :) али викенд се знае 69 или paradiso :)
    А кафана? Кафана не долази у обзир!:nah

5. Praetorian

Praetorian Староседелец

Зачленет на:
    24 февруари 2012
    Мислења:
    325
    Допаѓања:
    395
    Прилагодлив сум на секое место. Нормално, не можам да отидам сам на некое место, било тоа кафана, кафич или дискотека (додуша два пати сам имам отидено и беше топ:D), тоа се договара со друштвото со кое човек искача.
    Секако, мој прв избор од 16 до 24 години беше кафаната, но мислам дека полека полека ми станува тапа место за искачање.
    Ми се се*е кога ќе видам ноторни алкохоличари кои дошле да се расправаат у кафана за банални работи, дечишта, курлиња кои после првото шише Смедеревка (поделено на 4-ца) почнуваат да се дерат на музиката, да паѓаат у трансови на "нивната песна" и на девојчиња кои пијат без мерка и после повраќаат ко девојката у Scary Movie на која и праат егзорцизам.

Сум искусил миљон и еден пат разни локации но еве во последно време ќејф ми прават дискотеки, помали клубови, се разбира во нормални услови а не кога е гз преку глава. Се додека секоја недела не искачам на исти места е ок :).
    Кафиња обавезно, било тоа преку недела, викенд или празник. Едноставно уживам со соговорникот додека тегнам кафе со 15 цигари уз него. Ем можеш да направиш муабет, да погледаш фудбал (и таа ќе погледа некогаш :) ) да прокоментираш за некој што седи карши вас, па дури и да навлезете во тешки филозофии и психи :).

6. ipopovski

ipopovski Админ
    Член на администрација

Зачленет на:
    30 септември 2011
    Мислења:
    1,738
    Допаѓања:
    2,349
    Дечки, јас сум моментално во Берово, па ме интересира да не има некој на форумов од тој крај да препорача некоја добра дискотека за вечерва :) Благодарам!

7. cakar_ulav

cakar_ulav Староседелец

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    1,566
    Допаѓања:
    1,926
    по дискотеки кога има свирки нешто така одам ( по можност квалитетни )
    а вака да испаднам и во дискотека не...а во кафичи на кафе ово оно одам...
    едно кафе да утепам...а и тоа ретко се дешава...најчесто сум по паркови и улици
    тоа е мојот дом...тоа е мојот живот...

На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
  8. True_Blood

True_Blood Upright

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    1,132
    Допаѓања:
    2,396
    На добра свирка :) Па ако сака и во капела нека биде....

Иначе не знам што е препаѓањево со кафана као одбивност, демек урбанизам и ренесанса ли глумиме? :unsure
    Секој , некогаш бил. Ради друштво, ради дојките на певаљката, ради ефтиното пиво....небитно.
    И порфавор...без глуматања, Оскарите посекако завршија.

На She, Maks и cakar_ulav им се допаѓа ова.
  9. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    Во последно време повеќе сум на релација кафана па дискотека :D

10. She

She Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    301
    Допаѓања:
    568
    По дискотеки последнава година многу ретко се движам, еднаш месечно може ќе излезам. Порано ептен ми беше јако кога излегував на такви места, сега баш и немам некоја желба, посебно кога проѕирните хулахопки, црвениот кармин и високиите штикли станаа девиза за студентските забави, во мојот град барем, секоја чест на исклучоците. Плус и малолетници. Ма јок.

По кафани одам, не толку често ама одам. Семејна или со друштво вечера, прослава некоја, собиранка со колеги, бивши сокласници...
    А најмногу се движам преку ден по кафичите. Онака најрелаксирано ми е, муабет на раат.

И највеќе ми се оди на свирка :igra

На Maks му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: