1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Депилирани машки

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Mila Kunis, 23 април 2012.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,399
  Допаѓања:
  1,153
  Пол:
  Машки
  Праф маш не го депилира своето меџуножје, то е за жени и за педери. Праф маш кога ќе навлече купачи гаќи за на плажа, треба тоа израстоците од грмушките да подизлегваат, да се знае кој е маш, а кој се попедер4ил.
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ништо посебно.

  Ништо посебно. Нов член

  Зачленет на:
  10 јануари 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Ме интересира вашето мислење за "трајна" епилација (ласерска) на гради, стомак, рамо и грб. Исто така имам и неколку прашања:
  - дали има некаков ризик од последици по здравјето?
  - колку пари е отприлика?
  - каде може да се изведе?
  - дали боли?
  Читав малку на оваа тема, но на овие прашања не успеав да најдам одговор. Доколку знае некој малце повеќе на темава, го молам да сподели мислење :)
   
 3. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Ова мислам дека кај доктор Анчевски се прави и Афродита Ес.А за цената сигурно повеќе наплаќаат.
  (wave)
   
 4. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  ДечкоУ, последици штетни нема по здравјето, ама ако одиш кај неискусен, неискусен да те фати у своја рука ќе имаш лузни,да. Во Санте Плус, јас сум била ме фати нестручно лице и не сум поминала баш најубаво :) . Пари отприлика е многу, треба до 6, 7, 8 третмани да поминеш за да исчезнат влакната, а после некое време се враќаат секако, но во помал број. :) еден третман ти е зависи, мислам дека ако сакаш цело тело, до 2,000 евра ќе те фати сигурно. Ако не и повеќе, зависи од твоите влакна, дали ги имаш мн и слично. Можеш во Санте Плус, Анчевски, Афродита ес, Аџи Бадем Систина, Дадар ама ја не би ти препоручила ниту една од наведениве. Има и мн др, ама не ми текнува у моментов. Не боли воопшто, пецка по малку, ама зависи од епилација до трајна депилација има голема разлика. :) Имаат некои нови апаратури, не знам, пробај си.
   
 5. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,707
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Машки
  Па незнам зошто не би му препорачала,едно е Дадар,а друго е Систина,ете ти како искусна препорача да оди кај искусни со тоа што би завршил работа,си слушнала дека не боли и дека нема никакви последици или си го искусила тоа ??
   

Сподели: