1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Депилирани машки

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Mila Kunis, 23 април 2012.

1. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,460
    Допаѓања:
    1,178
    Праф маш не го депилира своето меџуножје, то е за жени и за педери. Праф маш кога ќе навлече купачи гаќи за на плажа, треба тоа израстоците од грмушките да подизлегваат, да се знае кој е маш, а кој се попедер4ил.

На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ништо посебно.

Ништо посебно. Нов член

Зачленет на:
    10 јануари 2018
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    1
    Ме интересира вашето мислење за "трајна" епилација (ласерска) на гради, стомак, рамо и грб. Исто така имам и неколку прашања:
    - дали има некаков ризик од последици по здравјето?
    - колку пари е отприлика?
    - каде може да се изведе?
    - дали боли?
    Читав малку на оваа тема, но на овие прашања не успеав да најдам одговор. Доколку знае некој малце повеќе на темава, го молам да сподели мислење :)

3. bliznaci

bliznaci Староседелец

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    260
    Допаѓања:
    71
    Ова мислам дека кај доктор Анчевски се прави и Афродита Ес.А за цената сигурно повеќе наплаќаат.
    (wave)

4. Ѕид на плачот

Ѕид на плачот Истакнат Член

Зачленет на:
    20 септември 2016
    Мислења:
    209
    Допаѓања:
    104
    ДечкоУ, последици штетни нема по здравјето, ама ако одиш кај неискусен, неискусен да те фати у своја рука ќе имаш лузни,да. Во Санте Плус, јас сум била ме фати нестручно лице и не сум поминала баш најубаво :) . Пари отприлика е многу, треба до 6, 7, 8 третмани да поминеш за да исчезнат влакната, а после некое време се враќаат секако, но во помал број. :) еден третман ти е зависи, мислам дека ако сакаш цело тело, до 2,000 евра ќе те фати сигурно. Ако не и повеќе, зависи од твоите влакна, дали ги имаш мн и слично. Можеш во Санте Плус, Анчевски, Афродита ес, Аџи Бадем Систина, Дадар ама ја не би ти препоручила ниту една од наведениве. Има и мн др, ама не ми текнува у моментов. Не боли воопшто, пецка по малку, ама зависи од епилација до трајна депилација има голема разлика. :) Имаат некои нови апаратури, не знам, пробај си.

5. __Fenix__

__Fenix__ Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,714
    Допаѓања:
    741
    Па незнам зошто не би му препорачала,едно е Дадар,а друго е Систина,ете ти како искусна препорача да оди кај искусни со тоа што би завршил работа,си слушнала дека не боли и дека нема никакви последици или си го искусила тоа ??

6. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    730
    Допаѓања:
    121
    Не треба да се депилираат машките и кога се депилирани не изгледаат убаво,природно си е убаво

7. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Истакнат Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    607
    Допаѓања:
    337
    Е де Инчуленце, па не мора да бидат влакнести како мајмуни(think)(think)
    Природно е природно, ама и влакна меѓу заби е непријатно:^)

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,460
    Допаѓања:
    1,178
    Природно си е природно, но во лето посебно глупо ми е мене ко машко да се шетам со влакна на груди. Маж сум, ама кога ќе видам друг маж како тепихот му искача од маица или уште полошо ако е запотен па тоа влакната локни станале ми се гади.
    А што кажеш за влакна на газот? И тие да ги вадиме?:DD

9. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Истакнат Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    607
    Допаѓања:
    337
    Па убаво е голо мазно газе:D

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,460
    Допаѓања:
    1,178
    Јас тешко би се нафатил за такви депилации.

Сподели: