Денес ме насмеа...

Boyka

Истакнат Член
14 февруари 2012
258
735
93
Skopje
Бев многу среќен со девојката. Се забавуваме заедно повеќе од една година и на крај решивме да се венчаме. Моите родители, пријателите и...

...блиските ме охрабруваа: Таа е сон! Постоеше само една работа која ме вознемируваше- нејзината 20 годишна сестра која постојано носи тесни сукњички и припиени деколтирани маички. Редовно ја гледав во долна облека кога и да бев кај нив на гости.
Еден ден сестра и ме повика на гости да ги проверам поканите за венчавката. Беше сама дома кога стигнав. Седнав во дневната и таа ми шепна дека отсекогаш ме посакувала, а јас наскоро ќе бидам оженет. Рече дека кон мене има чувства кои не може да ги победи.
Јас шокиран не можев да си поверувам што слушам.
Ми рече:
- Одам горе во спалната, ако сакаш само дојди, а јас ќе ги исполнам сите твои желби!
Укочен од шок само ја гледав како се качува по скалите, ги соблече гаќичките и ги фрли врз мене. Стоев еден момент, се свртев и побрзав кон излезната врата од куќата.
Побрзав кон автомобилот, а во тој момент се појавија мојата вереница и дедото кои трчаа кон мене.
Таа ме гушна и бакна:
Мил мој, знаев дека си совршен!
А, дедото додаде:
„Овој мал тест ме увери дека ја давам ќерка ми во вистински раце! Честитам! Добре дојде во семејството!“
Главната поука на приказната е:
СЕКОГАШ чувајте ги кондомите во автомобилот!!
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
395736_10151284473055065_110067595064_22935734_547768751_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi, Sugar and Bum-Bum