Денес ме насмеа...

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
liga-na-sampioni1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo, Dee Dee and Kruela

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
10 совети за успешен брак од Трпана!



Од лично искуство од бракот со Трпе, Трпана ги открива советите за успешен брак:
1. Три пати неделно ме носи на бурек да ме расположи.
2. Попладне никогаш не спиеме заедно, тој спие на каучот во дневна, а јас бришам прашина и мијам садови.
3. Секој месец кога ќе земе плата, ме носи да ми купи подароци,како детергент за садови.
4. Јас сум родена во ноември за роденден ми купува дрва, додека јас ги внесувам тој ме чека во дневна. Таа вечер седиме покрај оган и му кажувам дека за нова година ми требаат две кеси ќумур.
5. Тој води сметка за мојот изглед и како добар сопруг пази на мојата линија и ме тера да држам диета за да изгледам подобро. Стави катанец на фрижидерот за да не доручкувам. Таков е мој Трпе, модерен маж па води сметка и за жена му да изгледа модерно.
6. Особено води грижа за мојот тен и кожа. Мојот Трпе секоја вечер ме тера да ставам маска на лице, така не ми го видел лицето цели десет години додека имаме секс. Веднаш штом ќе дојде од работа ме тера да ставам маска за кожата да ми биде по мека.
7. Додека се шетаме по трговските центри, изгледаме како заљубен пар, тој постојано ме држи за рака за да не пипкам по предметите.
8. Навечер ме брка од спалната соба за да не морам да го слушам како хрчи.
9. Што е право, право е, не ми дава никогаш по дома да работам сама, секогаш ја вика и мајка ми да ми помогне.
10. Никогаш не се бања без мене. Секој месец кога ќе одлучи да се бања, јас му ја загревам водата, му го тријам грбот, внимавам да не му влезе во очи сапуницата, инаку ќе ми ја мавне една, а ако не му влезе сапуница во очи, ќе ми дозволи и мене да се избањам во истата вода во која се бањал и тој.
Ете, таков е мој Трпе скромен, срце мое…
 

Maks

Староседелец
Си вози змијата точак низ шума и си вози си врти кругчиња...
Ја гледа зајакот и и вика:
-Змијооо, змијо дојди ваму брзо!!!
И иди оваа со точакот и си вози околу него и зајакот и вика:
-Абе како возиш точак коа немаш ни раце ни нозе???
И змијава:
-Еј да!!! И паднала.