Деколте

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
да сакам деколтеа ама да бидат полу отворени, да ѕирка нешто ама како да му е срам да излези:) да те натера да се подзамислиш шо е тоа и како изгледа..
и вечерта ко ке си легниш да мислиш на тоа и сабајлето да се разбудиш лом напраен во гаѓите..:D
if you know what i mean...
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Секако дека малку подотворено деколте изгледа убаво и привлечно но се зависи од приликата...Јас за во школо носам нормални маички на кои не ми се гледа ништо исто и кога одам кај роднини и пријатели, но кога сум излезена во дискотека,Мислам дека е нормално да има деколте но во граници на нормала...Па кога ке размислиш некој пари даваат за да имаат гради како твоите а ти да ги криеш не иде :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and 990Freak

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Носам деколтеа полуотворени .. ни да отвара ни за затвора премногу ... преотворено деколте е превулгарно и сепак мислам дека ни едено машко не би сватил сериозно девојка со тавко деколте ... тоа ке биде само моментално загледување во деколтето ... а додека пак полуотворените деколтеа ги тераат машките да размислуваат и да фантазираат .. па затоа ги преферирам.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
eva-longoria-twitpic-cleavage-435x580-jpg.2234


за мене ова е бљак :sluggish кај и ја мразам типкава па и на сликава е препечена во солариум и е ужасна
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
па зависи ,за секоја пригода различно деколте,за на факултет нормално да не се гледаат градите ,за вечерни искачања и забави може подлабоко некое провокативно деколте или полу отворено ....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks and 990Freak

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Не преферирам, а носам кога ми се носи.
Не сакам нападни луѓе со деколтеа, ми изгледаат како да се многу шмизлаат, се прават важни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
неам толку цицки за вакви деколтеа :D
затоа си носам полуотворени :)
И јас,а умрена сум за поголеми :(

Ааааа,уште нештоЧсреќа што сега постојат прслуци "pu shap"-знаете оние со многу сунѓер,па кога сакам си ги зголемувам;)
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Деколте..отворено, затворено, полу....
Јас да, носам...доволно...во граници на нормала, да покриват а сепак да откриват. (исклучиво само за излегување, ни на крај памет не ми теквит да излезам пред тато со деколте) . Културно момиче сум :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati