Дежа ву (веќе видено)

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
мене често ми се случува...и пробувам да се сетам кога предходно се десило истото ама попусто...

друго нешто сакам да кажам...бев со двајца другари да ни гледаат на кафе кај една жена шо многу ја бива у таа работа и на смеа на шала другарот и рече дека често гледа ситуации на кои веќе присуствувал :)
и женава коа почна да кажува јас и другиот другар за малце што не се пославме на земја, од тоа што му кажуваше...дека не кај сите луѓе ама кај повеќето имале живот пред да се родат..као...и како бил кнез на унгарија со долга коса..имал замок...војувал во тоа и тоа време...тој и тој век....
од прво се смеевме...ама коа кажа дека не на секој вака му кажува се воозбиливме и за момент поверувавме дека тоа е стварно така...
незнам што да речам...можеби стварно било така....ама коа не верувам у реинкренација таа е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ми се случи вакво нешто баш пред некоја ден, и избезумен бев во моментот.
Како да бев убеден дека ја препознавам ситуацијата, ама не знаев ни од каде, ни зошто, ни како.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and Caci

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
да ми се случува тоа, но порано беше почесто сега е поретко :p
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
тој устфариии мозак се умори и обработуе информациеее за минатооо, и у момент мислимо дека ни се дешава.....минато
видено некад негде, мозак е.....
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
ми се случувало често ...
да седам дома, и да кажам , ааа гладен сум :gladen - кога ке се замислам,(think) знам дека истово ова ми се има десено многу пати ... и како и секое дежа ву, ке потрае 10-20 секунди и ке станам ке се најдам и толку !!! скоро секој ден ми се дешава ... :^) (facepalm)
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Не разбирам точно што спаѓа под дежа ву, но прееемногу често ми се случува тоа, можеби по 2-3 пати на ден. Најчесто се тоа работи кои сум ги видел во сон. Стојам на едно место и набљудувам што се случува наоколу и после утредента, оп, се случува истото. Исто така неколку пати имам стопирано акција на некој тренинг-натпревар кога имаме. Понекогаш ме фаќа страв од тоа, и неколку пати сум размислувал да побарам некој кој има искуство со тоа и да поразговарам малку околу тоа :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Многу често ми се случува, не ме плаши, интересно ми е. Инаку имам читано многу нелогичи објаснувања, околу тоа што всушност претставува, не верувам во ниедно, а најновото што го слушнав е дека ти паднал шеќерот штом имаш дежа ву. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-