Данок за маснотии

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Vidi, decata gi spomnav bidejki bev revoltirana shto nekoi clenovi predhodno gi spomenaa istite na ovaa tema, procitav neshto ko u stil deka nemalo zakon za operacii vo stranstvo i zatoa ne treba da se donese zakon ot za koj shto zboruvame. Ete bash idbtaa pricina, bidejki e debilno kako shto velish... za drugoto, veruvam deka si vo pravo, jas mnogu ne se razbiram vo ovie temi, nekako ne sakam umot da si go macam do toj stepen, kako i da e, za da ima promena vo zdravite naviki na lugjeto potrebna e nova svest, ne novi zakoni... inaku domashna limonada e poskapa od viva sokce, no poradi nejze so godini shtedime na antibiotici i drugi lekovi voopshto.

Е па затоа не е добро да се има став без да се биде информиран за нешто :)
Има закон за операции ама џабе закон ако оние кои го спроведуваат се психопати, пари секогаш ќе има за децата на паразитите, останатите си умираат, илјадници случаи се тоа во овие 24,5 неславни години на постоење на хунзистан.

Ако де, убаво е да се вежба мозокот, со размислување ствараш нови синапси, нови умрежувања, подоцна во животот било корисно тоа.
Инаку антибиотиците не треба да се критикуваат по дифолт, тоа што сега си пишуваме на форум и воопшто постоиме е делумно заслуга на фосилните горива, антибиотиците, канализацијата, хемикалии како ДДТ и вештачките ѓубрива.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Е па затоа не е добро да се има став без да се биде информиран за нешто :)
Има закон за операции ама џабе закон ако оние кои го спроведуваат се психопати, пари секогаш ќе има за децата на паразитите, останатите си умираат, илјадници случаи се тоа во овие 24,5 неславни години на постоење на хунзистан.

Ако де, убаво е да се вежба мозокот, со размислување ствараш нови синапси, нови умрежувања, подоцна во животот било корисно тоа.
Инаку антибиотиците не треба да се критикуваат по дифолт, тоа што сега си пишуваме на форум и воопшто постоиме е делумно заслуга на фосилните горива, антибиотиците, канализацијата, хемикалии како ДДТ и вештачките ѓубрива.
Mene pa nekako mi se razbudi nekoja nadez, deka mozebi pokraj nivnoto bogatenje i nashite deca ke imaat korist... i,ne, ne mi se vezba mozokot na politicki temi, me pravat pesimist, ne sakam koga sum takva.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Mene pa nekako mi se razbudi nekoja nadez, deka mozebi pokraj nivnoto bogatenje i nashite deca ke imaat korist... i,ne, ne mi se vezba mozokot na politicki temi, me pravat pesimist, ne sakam koga sum takva.
Се додека Македончето гледа кој колку ќе заработи, украде и кој накој начин се богати, нашите деца и сиот народ на оваа држава ќе јадеме нездрава или просто кажано бајата и отровна храна.
Компанијата за производство на чоколадите Марс и Сникерс ги повлекува своите производи од 55 држави поради пронајдена пластика во составот на чоколадите.Македонија и други земји "кландидатки"не се на таа листа ...тоа значи дека ние можеме и г**на со пластика да јадеме само за да бидеме примени во "господската благосостојба"...сега ако има акција по прдавниците на марс и сникерс чоколадцата да си знаете што ке јадете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Да се дополнам во горе пишаното т.с. и чоколадцата милкивеј исто така се повлекуваат...а нашиве инспектори во институтот за храна сеуште чекаат извештај и наредба за повлекување на производите од маркетите.
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Едноставно е, како и секој данок `за твое добро` така и овој има само една цел а тоа е прибирање пари од рајата.
И тоа деца е се што треба да се знае на тема како оваа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider