Дали љубовта се купува со пари?

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Дали постои вистинска љубов помеѓу постар маж и млада девојка или пак обратно? Дали тука само парите играат улога или пак постои и некоја страст?
Дали вие сте купиле љубов со пари или дали вашата љубов била купена со пари, дали доколку би имале можност би ја искористиле?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: divaaa

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па мислам на денешницава има се и сешто па и ова...нормално знам одредени вакви случаи а лично мене не ми се случило....али не го осудувам у секој случај...ако некоја е способна или некој да си напраи пари на таков начин секоја чест.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Љубовта неможе да се купи во никој случај,ништо не ти вреди ни парите ни скапите подароци што ќе ти ги подарува кога не го сакаш , кога нема никаква љубов тука, тоа е само за материјална корист или од толку очај, страв и несигурност да не не успее ништо во животот или нема никаква кариера и гледа да се обезбеди на полесен начин да има убава иднина да нема никакви недостатоци, да не живее во беда, да не осети на своја кожа како е да се остане без пари и затоа ќе се впушти во такво нешто ќе навлезе во тој материјален свет во кој не игра улогата на љубовта, која игра само лицемерието и алчноста. Но сепак ништо не трае вечно, никогаш неможеш да бидеш сигурен во ништо. Не се знае утре што ќе се случи, што носи новиот ден!
А јас никогаш не сум гледала на тоа поле нема ни да гледам, зашто мене љубовта ми е се и со љубов се може да се постигне, некои викаат од љубов не се живее, е се живее луѓе само треба љубовта да биде обострана и силна и се ќе се успее (заедно сме посилни) :skip

П.С крај краева не е љубов се да ти биде совршено туку да се навикнеш да живееш во несовршенство и пак да бидеш најсреќен!!! ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Devojche and Mia

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Ако си бесчувствително суштество и човек со IQ испод 50 се со пари се купува...

2426750_700b.jpg
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
DEFINITIVNO NE . AKO NEKOI DVAJCA BIDAT ZAEDNO ZARADI PARI TOA NE E LJUBOV TOA E VEKE KORIST.
 

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Доколку со пари се купи, тоа не е љубов!
Грев е она што го купуваш со пари да го наречеш љубов.
Вистинска љубов ДА постои и таа не се купува со пари, нема никаква матријална поврзаност со никакви скапоцености или хартии од вредност!
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
не никако не се купува со пари љубовта ,тоа што денес може да го видиме млади девојки со старци се се во стилот на спонзоруша и тоа уствари не е ни љубов,туку задоволство .И тоа се обично некои посиромашни девојки , кои главна цел им се парите и кои стигнуваат до тој степен и се спуштаат толку ниско неценејќи се себе си .Тоа секогаш постоело и ќе постои спонзор и спозоруши колку сакаш на овој свет :frantic