1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали љубовта се купува со пари?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Baronessa, 16 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Дали постои вистинска љубов помеѓу постар маж и млада девојка или пак обратно? Дали тука само парите играат улога или пак постои и некоја страст?
  Дали вие сте купиле љубов со пари или дали вашата љубов била купена со пари, дали доколку би имале можност би ја искористиле?
   
  На divaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па мислам на денешницава има се и сешто па и ова...нормално знам одредени вакви случаи а лично мене не ми се случило....али не го осудувам у секој случај...ако некоја е способна или некој да си напраи пари на таков начин секоја чест.
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Љубовта неможе да се купи во никој случај,ништо не ти вреди ни парите ни скапите подароци што ќе ти ги подарува кога не го сакаш , кога нема никаква љубов тука, тоа е само за материјална корист или од толку очај, страв и несигурност да не не успее ништо во животот или нема никаква кариера и гледа да се обезбеди на полесен начин да има убава иднина да нема никакви недостатоци, да не живее во беда, да не осети на своја кожа како е да се остане без пари и затоа ќе се впушти во такво нешто ќе навлезе во тој материјален свет во кој не игра улогата на љубовта, која игра само лицемерието и алчноста. Но сепак ништо не трае вечно, никогаш неможеш да бидеш сигурен во ништо. Не се знае утре што ќе се случи, што носи новиот ден!
  А јас никогаш не сум гледала на тоа поле нема ни да гледам, зашто мене љубовта ми е се и со љубов се може да се постигне, некои викаат од љубов не се живее, е се живее луѓе само треба љубовта да биде обострана и силна и се ќе се успее (заедно сме посилни) :skip

  П.С крај краева не е љубов се да ти биде совршено туку да се навикнеш да живееш во несовршенство и пак да бидеш најсреќен!!! ;)
   
  На Mia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Ако си бесчувствително суштество и човек со IQ испод 50 се со пари се купува...

  [​IMG]
   
  На MoonFairy, Ночной охотник, ipopovski и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  треба да се отвори тема 9 гаг сајтот е legendary:)
   
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Не, не се купува со пари. Некој работи не се купуваат со пари..за се друго постои
  [​IMG]
  :mstickle
   
  На ipopovski и UnFleur им се допаѓа ова.
 7. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  DEFINITIVNO NE . AKO NEKOI DVAJCA BIDAT ZAEDNO ZARADI PARI TOA NE E LJUBOV TOA E VEKE KORIST.
   
 8. Клара

  Клара Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  58
  Доколку со пари се купи, тоа не е љубов!
  Грев е она што го купуваш со пари да го наречеш љубов.
  Вистинска љубов ДА постои и таа не се купува со пари, нема никаква матријална поврзаност со никакви скапоцености или хартии од вредност!
   
 9. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  не никако не се купува со пари љубовта ,тоа што денес може да го видиме млади девојки со старци се се во стилот на спонзоруша и тоа уствари не е ни љубов,туку задоволство .И тоа се обично некои посиромашни девојки , кои главна цел им се парите и кои стигнуваат до тој степен и се спуштаат толку ниско неценејќи се себе си .Тоа секогаш постоело и ќе постои спонзор и спозоруши колку сакаш на овој свет :frantic
   
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Со пари можеш да купиш само с:cenzuraкс, ама не и љубов :)
   
  На MoonFairy и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: