1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали љубовта се купува со пари?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Baronessa, 16 февруари 2012.

1. Baronessa

Baronessa Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    524
    Допаѓања:
    751
    Дали постои вистинска љубов помеѓу постар маж и млада девојка или пак обратно? Дали тука само парите играат улога или пак постои и некоја страст?
    Дали вие сте купиле љубов со пари или дали вашата љубов била купена со пари, дали доколку би имале можност би ја искористиле?

На divaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,630
    Па мислам на денешницава има се и сешто па и ова...нормално знам одредени вакви случаи а лично мене не ми се случило....али не го осудувам у секој случај...ако некоја е способна или некој да си напраи пари на таков начин секоја чест.

На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elizabeth Bathory

Elizabeth Bathory Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    352
    Допаѓања:
    405
    Љубовта неможе да се купи во никој случај,ништо не ти вреди ни парите ни скапите подароци што ќе ти ги подарува кога не го сакаш , кога нема никаква љубов тука, тоа е само за материјална корист или од толку очај, страв и несигурност да не не успее ништо во животот или нема никаква кариера и гледа да се обезбеди на полесен начин да има убава иднина да нема никакви недостатоци, да не живее во беда, да не осети на своја кожа како е да се остане без пари и затоа ќе се впушти во такво нешто ќе навлезе во тој материјален свет во кој не игра улогата на љубовта, која игра само лицемерието и алчноста. Но сепак ништо не трае вечно, никогаш неможеш да бидеш сигурен во ништо. Не се знае утре што ќе се случи, што носи новиот ден!
    А јас никогаш не сум гледала на тоа поле нема ни да гледам, зашто мене љубовта ми е се и со љубов се може да се постигне, некои викаат од љубов не се живее, е се живее луѓе само треба љубовта да биде обострана и силна и се ќе се успее (заедно сме посилни) :skip

П.С крај краева не е љубов се да ти биде совршено туку да се навикнеш да живееш во несовршенство и пак да бидеш најсреќен!!! ;)

На Mia му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Ако си бесчувствително суштество и човек со IQ испод 50 се со пари се купува...

5. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,630
    треба да се отвори тема 9 гаг сајтот е legendary:)

6. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,930
    Не, не се купува со пари. Некој работи не се купуваат со пари..за се друго постои
    :mstickle

На ipopovski и UnFleur им се допаѓа ова.
  7. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,539
    DEFINITIVNO NE . AKO NEKOI DVAJCA BIDAT ZAEDNO ZARADI PARI TOA NE E LJUBOV TOA E VEKE KORIST.

8. Клара

Клара Полноправен Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    80
    Допаѓања:
    58
    Доколку со пари се купи, тоа не е љубов!
    Грев е она што го купуваш со пари да го наречеш љубов.
    Вистинска љубов ДА постои и таа не се купува со пари, нема никаква матријална поврзаност со никакви скапоцености или хартии од вредност!

9. Minella

Minella Активен Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    169
    Допаѓања:
    171
    не никако не се купува со пари љубовта ,тоа што денес може да го видиме млади девојки со старци се се во стилот на спонзоруша и тоа уствари не е ни љубов,туку задоволство .И тоа се обично некои посиромашни девојки , кои главна цел им се парите и кои стигнуваат до тој степен и се спуштаат толку ниско неценејќи се себе си .Тоа секогаш постоело и ќе постои спонзор и спозоруши колку сакаш на овој свет :frantic

10. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,862
    Со пари можеш да купиш само с:cenzuraкс, ама не и љубов :)

На LittleButterfly и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: