1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте суеверни?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од ipopovski, 10 март 2012.

 1. elizabetta

  elizabetta Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  216
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Воопшто не сум суеверна и никогаш не сум ни била, суеверијата се глупости измислени од народот...

  1. нокти не се сечело навечер, да не се повампириш:rofl Го имам слушнато од повеќемина постари луѓе. Поголема глупост од оваа нема да слушнеш.
  2. поим немам и јас зошто
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,345
  Допаѓања:
  2,204
  Пол:
  Женски
  јака вампирка сум значи :)
   
  На Anakin и Hkakashi им се допаѓа ова.
 3. Anacal

  Anacal Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала и проста и кога не сфаќав дека сите овие „бабини деветини“ се глупости - верував. Кога ме чешаше нос им велев да ме потапшаат три пати по дланката за да не сум се скарала со некој, ако згазнев на шахта исто така три пати ме тапшаа по рамо/дланка, кога ќе поминеше црна мачка се враќав назад три чекори, не носев различни чорапи/не одев повеќе од три чекори со една чорапа за да не се омажам за циган.... и така натаму. Се некои глупости, кога ќе се присетам се смеам сама на себе.

  Сега не сум воопшто суеверна, дури ме нервираат такви луѓе.
   
  На Caci и slb_bobo им се допаѓа ова.
 4. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  853
  Допаѓања:
  977
  дете кога бев суеверна бев...после тоа не, освен она '' мрдни се од место'' што се мрдам по дефолт ко ќе ми рече некој :) ( оди да те видам мрдни гои старцине у автобус ) . А имаше многу интересни суеверија на пример : Ако мочаш некаде надвор не мочај под дрво или навечер не се бере цвеќе- самовилите играле оро , не пеј коа јадеш - ќе земеш циган хахха , навечер не позајмувај работи на никого - несреќа е, момчето не смее да ја види невестата - најголемото суеверие што 99% го практикуваат, не облекувај веш наопаку - се наопаку ќе ти оди....мислам дека за се има бабини деветини....
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Antonej.*

  Antonej.* Нов член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Машки
  Да верувам во некои суеверија како
  хороскоп
  гледање на кафе
  баење на мали деца што не можат да се смират од плачење
   
 6. Metalec

  Metalec Полноправен Член

  Зачленет на:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Машки
  не
   
  На Navoj му/ѝ се допаѓа ова.
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Не сум суеверна ми помина црна мачка ништо не се случи,ми се скрши огледало немав несреќа,се е тоа измислено
   

Сподели: