1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте суеверни?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од ipopovski, 10 март 2012.

1. elizabetta

elizabetta Истакнат Член

Зачленет на:
    8 септември 2012
    Мислења:
    236
    Допаѓања:
    380
    Воопшто не сум суеверна и никогаш не сум ни била, суеверијата се глупости измислени од народот...

1. нокти не се сечело навечер, да не се повампириш:rofl Го имам слушнато од повеќемина постари луѓе. Поголема глупост од оваа нема да слушнеш.
    2. поим немам и јас зошто

На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    јака вампирка сум значи :)

На Anakin и Hkakashi им се допаѓа ова.
  3. Anacal

Anacal Полноправен Член

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    29
    Кога бев мала и проста и кога не сфаќав дека сите овие „бабини деветини“ се глупости - верував. Кога ме чешаше нос им велев да ме потапшаат три пати по дланката за да не сум се скарала со некој, ако згазнев на шахта исто така три пати ме тапшаа по рамо/дланка, кога ќе поминеше црна мачка се враќав назад три чекори, не носев различни чорапи/не одев повеќе од три чекори со една чорапа за да не се омажам за циган.... и така натаму. Се некои глупости, кога ќе се присетам се смеам сама на себе.

Сега не сум воопшто суеверна, дури ме нервираат такви луѓе.

На Caci и slb_bobo им се допаѓа ова.
  4. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    дете кога бев суеверна бев...после тоа не, освен она '' мрдни се од место'' што се мрдам по дефолт ко ќе ми рече некој :) ( оди да те видам мрдни гои старцине у автобус ) . А имаше многу интересни суеверија на пример : Ако мочаш некаде надвор не мочај под дрво или навечер не се бере цвеќе- самовилите играле оро , не пеј коа јадеш - ќе земеш циган хахха , навечер не позајмувај работи на никого - несреќа е, момчето не смее да ја види невестата - најголемото суеверие што 99% го практикуваат, не облекувај веш наопаку - се наопаку ќе ти оди....мислам дека за се има бабини деветини....

На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Antonej.*

Antonej.* Нов член

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    16
    Допаѓања:
    15
    Да верувам во некои суеверија како
    хороскоп
    гледање на кафе
    баење на мали деца што не можат да се смират од плачење

6. Metalec

Metalec Полноправен Член

Зачленет на:
    1 јуни 2014
    Мислења:
    36
    Допаѓања:
    33
    не

На Navoj му/ѝ се допаѓа ова.
  7. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    122
    Не сум суеверна ми помина црна мачка ништо не се случи,ми се скрши огледало немав несреќа,се е тоа измислено

Сподели: