1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте суеверни?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од ipopovski, 10 март 2012.

1. Elizabeth Bathory

Elizabeth Bathory Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    352
    Допаѓања:
    404
    До толку забегана не сум |-(

На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Јована

Јована Истакнат Член

Зачленет на:
    20 април 2012
    Мислења:
    144
    Допаѓања:
    311
    Ако ме чеша носот лошо ќе биде:D

3. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,076
    Не сум суеверна ..

4. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,100
    Не верувам воопшто, ни како мала, ни сега... инаку јас знам дека кога има погреб или свадба вратата не смее да се затвара, на венчавката круните не требале да се чукнат, бидејќи парот ќе имал многу проблеми, бремена жена да не смеела да прескокнува кабли, бидејќи детето ќе се заплетело околу папочната врвца, ако те чеша веѓата тоа значи дека ќе се страмуваш :) знам и за рацете ако те чешаат, или ќе зимаш или ќе даваш пари, само заборавив која рака беше за зимање, а која за давање :giggle други во моментот не ми текнуваат (shake)

5. freak

freak Активен Член

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    190
    Допаѓања:
    120
    Не сум суеверна. Понекогаш таквите луѓе ме вадат од такт. Имам другарка и ако помине црна мачка пред нас заради неа одиме по друг пат. :besen Да не се изразам некултурно, многу ми е глупо и ниско во деншно време при толку развиена наука и технологија да постојат суеверни особи.

6. Serenity

Serenity Нов член

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    12
    ич не сам суеверна за ткви работи од проста причина шо се додека нешто не е научно потврдано или не видам со мои очи за мене е невистина

7. Hkakashi

Hkakashi Староседелец

Зачленет на:
    13 јуни 2012
    Мислења:
    1,543
    Допаѓања:
    1,694
    Не са суеверан иако едно сабајле ми га пресече пут црна мачка и попладнето скрши рамо ама па знам дека е било чиста случајност. Едино што си иам како такв ритуал или суеверие е на терен да искачам сс знојалицу на десну руку.

На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ~ Скарлетка ~

~ Скарлетка ~ Активен Член

Зачленет на:
    25 октомври 2012
    Мислења:
    348
    Допаѓања:
    204
    аууу свашта ќе видам по светов... епа на ништо од наброеното не верувам :zelen

9. vikushka

vikushka Нов член

Зачленет на:
    12 ноември 2012
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    То со мачките можи да важи ама не за секој...исто така и за петок 13...еве на пример јас сум родена во петок 13 и бајачка ми има кажано дека ми е среќен број.

10. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,098
    Кој легитимен извор на знаење...БАЈАЧКА. Ха ха ха ха. Не, не ти е среќен број туку само мислиш дека ти е среќен број. Не постојат такви глупостарии наречени среќен број, среќен датум, среќен ден...среќно место, среќно пенкало и сл.

Ај да не јадам бабури многу.

Сподели: