1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте суеверни?

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од ipopovski, 10 март 2012.

 1. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  404
  Пол:
  Женски
  До толку забегана не сум |-(
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Ако ме чеша носот лошо ќе биде:D
   
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,378
  Допаѓања:
  5,074
  Пол:
  Женски
  Не сум суеверна ..
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,099
  Пол:
  Женски
  Не верувам воопшто, ни како мала, ни сега... инаку јас знам дека кога има погреб или свадба вратата не смее да се затвара, на венчавката круните не требале да се чукнат, бидејќи парот ќе имал многу проблеми, бремена жена да не смеела да прескокнува кабли, бидејќи детето ќе се заплетело околу папочната врвца, ако те чеша веѓата тоа значи дека ќе се страмуваш :) знам и за рацете ако те чешаат, или ќе зимаш или ќе даваш пари, само заборавив која рака беше за зимање, а која за давање :giggle други во моментот не ми текнуваат (shake)
   
 5. freak

  freak Активен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  186
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Не сум суеверна. Понекогаш таквите луѓе ме вадат од такт. Имам другарка и ако помине црна мачка пред нас заради неа одиме по друг пат. :besen Да не се изразам некултурно, многу ми е глупо и ниско во деншно време при толку развиена наука и технологија да постојат суеверни особи.
   
 6. Serenity

  Serenity Нов член

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  ич не сам суеверна за ткви работи од проста причина шо се додека нешто не е научно потврдано или не видам со мои очи за мене е невистина
   
 7. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,528
  Допаѓања:
  1,694
  Пол:
  Машки
  Не са суеверан иако едно сабајле ми га пресече пут црна мачка и попладнето скрши рамо ама па знам дека е било чиста случајност. Едино што си иам како такв ритуал или суеверие е на терен да искачам сс знојалицу на десну руку.
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  347
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  аууу свашта ќе видам по светов... епа на ништо од наброеното не верувам :zelen
   
 9. vikushka

  vikushka Нов член

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  То со мачките можи да важи ама не за секој...исто така и за петок 13...еве на пример јас сум родена во петок 13 и бајачка ми има кажано дека ми е среќен број.
   
 10. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,252
  Допаѓања:
  9,035
  Кој легитимен извор на знаење...БАЈАЧКА. Ха ха ха ха. Не, не ти е среќен број туку само мислиш дека ти е среќен број. Не постојат такви глупостарии наречени среќен број, среќен датум, среќен ден...среќно место, среќно пенкало и сл.

  Ај да не јадам бабури многу.
   

Сподели: