Дали сте романтични?

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Дали сте романтични и дали ја сакате романтиката?
се смета дека девојчињата се оние кои се најромантични, но на пример јас не сум.. да убаво е кога некој ќе ти каже нешто убаво.. но сметам дека границата меѓу романтиката и патетичноста е многу мала, дури невидлива.. луѓето кои се многу романтични, многу се патетични и смешни...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Хахаха и јас не сум воопшто !! некогаш си викам дури и чудно е за чупе толку не романтична ... се разбира знам да кажам некој убав збор ... ама за романтична не сум дефинитивно !
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
ретко, тешко дури невозможно да слушнев дека некое машко е романтично а да си признае.убаво е тоа
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
ретко, тешко дури невозможно да слушнев дека некое машко е романтично а да си признае.убаво е тоа
а зошто да не признаам тое е убава особина е сеа ако некој не признава негов проблем а ги има многу такви со се прави лигајчари ко ке се со девојка а пре друство глумат џекчинја :) а и зависи дали и сто подразбираат под романтика :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Vladus, Bum-Bum and Caci

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
шо знам колку толку можам да бидам :) иф ај вант
ми текна на едно видео баш за романтиката....ми се чини дека и јас истово би го направила :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avona Vi

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
а зошто да не признаам тое е убава особина е сеа ако некој не признава негов проблем а ги има многу такви со се прави лигајчари ко ке се со девојка а пре друство глумат џекчинја :) а и зависи дали и сто подразбираат под романтика :D

да точно. тоа си ти.. романтичноста е добра особина, нема потреба од лажење, глумење кул пред другарите,кога - тогаш ќе излезе на површина. нема зошто луѓето да се срамат од тоа.тоа е дел од нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marjan and ema09