1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

 1. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Народов заборави да чита со она сериине , а мозокот им реагира само кој која што и рекла во серијата и ко ќе ги слушнам на продавница - е чоек и ја така ко Ананди ( или незнам која )
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  122
  Не сум задоволна, нема едукативни емисии и има само серии.
   
  #72 incule, 3 февруари 2017
  Последна промена од модератор: 3 февруари 2017
 3. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  52
  Не сум задоволен а причината е премногј простор за синхронизирани турски серии на македонски јазик, политички дебати.

  Народот заборави да пушта телевизија и македонски тв канали за да се опушти т.е да се релаксира со добар семеен комедија филм, со музички емисии..

  Разбирам политиката е битна и таа да не е нема живот во една држава или град но премногу ни ги пумпаат главите со тоа и се сме незадоволни од животот, владее се повеќе депресија, исто и со сапунските серии се се некој расплеткани со омраза меѓу фамилии, со неверства или пак и да се хумористични се сихронизирани со едни исти гласови (македонски актери) кој ги слушаме во повеќето од нив и не се природно одглумени како на оргинално што се.

  МРТ, Канал 5 и Сител претераа исто со народните македонски приказни а веќе сме 21ви век и треба нешто модерно од денешно време.

  Ете почнаа со серии од наша македонска продукција но единствено Преспав се задржа долго.
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,448
  Допаѓања:
  5,545
  Не воопшто, затоа и си ги гледам странските каде што има убави и квалитетни серии. Нашите од турските серии не мрднаа, ниту има некоја забавна емисија или некое шоу како пример America's next top model или некое слично.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  52
  За America's next top model треба пари и добра организација. Треба менаџери кој после ќе се грижат за тие модели убави девојки да имаат модна кариера.
  И не само за ова шоу туку и за ред други парата е големиот проблем, можноста за тоа да се реализира целосно како што е на тие странски телевизии.
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,260
  Кокошката или јајцето, дали фиромјаните се на ниво на турски серии и гранд продукција или таа им била сервирана?
  I`d go for the former...сепак се работи за несфатливо глупава популација на овие простори.
   
  На LittleButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,464
  Допаѓања:
  1,181
  Да не ги заборавиме среќни луѓе, коцки, каде има борба за мајонез.
   
  На КоњчетоЅвончо и Outrider им се допаѓа ова.
 8. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  Какви бисери излегуваат од тој квиз ич не е за потценување, :) а попрво тоа би го гледала отколку да ми го трујат мозокот со политика :)
  Ама па затоа да се живи и здрави VH1 i VH1 Classic што знаат да спасат ситуација плус да те мотивираат побрзо да работиш по дома :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Активен Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  58
  Не сум. Поготово претераа со турски серии
   

Сподели: