1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

1. Wild.One

Wild.One Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2012
    Мислења:
    197
    Допаѓања:
    147
    Се додека ги даваат оние турските и индиските серии не ги признавам за телевизија, една документарна емисија немаат дадено.. Ке продолжам да си гледам Дискавери :)

2. Redhead

Redhead Bookworm

Зачленет на:
    23 февруари 2012
    Мислења:
    1,044
    Допаѓања:
    2,038
    Не ни гледам телевизија неколку месеци.
    Ако ми текне воопшто да седнам да глеам, највеќе Viasat History, Fox Crime и NG.
    Кај нас телевизииве заглавиле со истата програма 20 години.
    Се што сакам да гледам си симнувам од нет.

3. AnnAmaa

AnnAmaa Полноправен Член

Зачленет на:
    11 јули 2012
    Мислења:
    42
    Допаѓања:
    20
    Ајде една серија да даваат (без репризи) ама на ден и викенд по сто пати...веќе и нашиве глумци 10-тина кој ги читаат текстовите,ми се одмилија....право да ви кажам.
    Мислам дека ќе се зголеми бројот на разводи,која жена кој маж не пропуста па ни репризи па ни тие реклами преку цел ден.
    Предлагам закон за забрана ако треба и казни!
    :^)

4. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,274
    Допаѓања:
    2,349
    Најголем подржувач сум ти. :biggrin

На Wild.One му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,513
    Допаѓања:
    5,807
    Koja црна програма.... Од Шехерезади, Бандини и Бидаи преку глава ми е..... Мизерија.. Беда.... Па уште кога ќе кажат поради големиот интерес на гледачите ЕКСКЛУЗИВНО на нашата телевизија проследете ги репризното емитување бла бла бла бла ми доаѓа да скршам нешто...(punch)

6. Nighty

Nighty Староседелец

Зачленет на:
    24 февруари 2012
    Мислења:
    726
    Допаѓања:
    1,180
    МТВ наесен ќе почнат паралелно да ги емитуваат сите три CSI (Las Vegas, Miami, New York) - Истрага на местото на злосторството.
    Со други зборови,
    I LOVE MTV!!! :giggle

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,513
    Допаѓања:
    5,807
    retro chart :giggle

На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Nighty

Nighty Староседелец

Зачленет на:
    24 февруари 2012
    Мислења:
    726
    Допаѓања:
    1,180
    Ретро, ретро, ама оди прашај ги чичковците и тетките од „Criminal Minds“ од каде им главната инспирација. :p
    Шала на страна, не мислев дека ќе доживеам некогаш ова да го кажам, но последнава година и кусур, МТВ е единствената програма која вложува сериозни пари (после толку години невложување и беда!) во серии, емисии, филмови и репортажи што не ги вклучуваат Турција и Индија како земји. Често е и пример за тоа што треба да емитува една национална телевизија (да не ги споменувам и сите спортски преноси кои ни ги овозможуваат). И она, „Истражи ја Македонија“ им е одлично замислено и реализирано!
    СЕКОЈА ИМ ЧЕСТ!!!

На The Tramp и Luckky им се допаѓа ова.
  9. Ана-Каренина

Ана-Каренина Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    996
    Допаѓања:
    1,749
    Секако дека не сум задоволна само турски серии и вести даваат и по некоја индиска и сега ептен ретко шпанска серија.
    Ко беше ЕП ептен пријатно ме изненади МТВ кога видов дека ќе даваат CSI и Телма се добри, знам Сексот и градот го даваа а дали уште го даваат не знам исто Монк и Доктор Хаус.

10. Saladin

Saladin Unbaised Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,922
    Допаѓања:
    9,605
    Точно но они се поише ми изгледаат ко археолозиве во 2008ма. Се пукнаа огромни средства, се копаше копаше копаше, (од секаки луѓе, не само археолози) и се остави тоа така. Така да и овде не би ме чудело оноа - секое чудо за 3 дена.

И сеа глеаш у дубока будуќност нашиве копиљаци праат демотиватори - секое лето не е лето без H. на мтв.
    hint тропски горештини

На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: