1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

1. Trajche

Trajche Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    1,541
    Допаѓања:
    2,554
    Најголем фактор за добрар сон, добро спиење, мислам дека душекот и перницата имат најголема улога, јас сменив 2 душека до дека да најдам вистинско решение за подобар сон. Каков е вашиот душек/перница дали сте задоволни од него? Дали се будите навечер, и токму душекот е причина е за тоа?

2. mAcIkA

mAcIkA Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    376
    Допаѓања:
    516
    Преубаво си спијам на секаков душек,тоа баш и нема големо влијание на мојот сон ама недајбоже да ја сменам перницата или пак некој друг било кој да се навали на неа или да ми ја помести,НЕМА ТЕОРЕТСКИ ШАНСИ ДА ЗАСПИЈАМ ..:)

3. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,102
    Душекот јас многу си го сакам, многу ми е убав, и тврд и мек, нешто помеѓу, а перница не користам, поубаво ми е спиењето без неа :)

4. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    брат ја едно 3-4 год веке не сум спиел на перница ... едноставно неможам

5. Blueberry

Blueberry Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    158
    Да! Презадоволна! Дормео душек имам заради алергии и перница Дормео Мемори. Пред перницата нон стоп имав главоболки, сега едвај чекам да си легнам. :cloud

6. Proton

Proton Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    127
    Допаѓања:
    263
    И јас имам дормео мемори перница и е екстра. Само креветот ми е катастрофа :(

7. Glorry

Glorry Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    261
    Допаѓања:
    369
    Имам дормео перница,а каде и да легнам заспивам,и немам проблеми со креветите.Перницата ја носам каде и да одам на спиење.Ја обожавам :)

8. Elizabeth Bathory

Elizabeth Bathory Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    352
    Допаѓања:
    405
    Супер си спијам и на душекот и на перницата, задоволна сум убаво се чуствувам кога ќе станам од спиење, одморно , наспано ништо не ме боли, а кога ке сменам еве да спијам на друго место е тогаш све ме боли вратот, кичмата :(

9. LadyInPink

LadyInPink Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Јас имам проблем со душеците. Имам Дормео и сум презадоволна, лесно заспивам и убаво се будам. Но ако го сменам т.е. кога преспивам надвор од дома ептен тешко заспивам и цела ноќ се мрдам и превртувам...
    Перница имам од Calina и сум задоволна. Добра ми е сега засега... Поголема улога ми игра душекот.

10. Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Јас спијам на под, неможам да спијам на душек заради тоа што не можам да заспијам. Вака ем е потврдо, ем поздраво за грбот а перницата така-така..:smug

11. важна

важна Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    552
    Допаѓања:
    694
    Не сум ич задоволна...човек неможе да се намести бе на мојов душек :D а перницата, таа па, во текот на ноќта 2-3 ја вртам од другата страна во лето затоа што е многу топла :D

На Nevazna му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: