Дали сте задоволни од вашиот интернет оператор?

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Користам локален кабелски оператор и сум задоволен затоа што ретко ептен ретко се дешава да немам интернет подолго време. Може брзината малце да варира пример имам пакет 4мбпс а да биде 1мбпс како што често се случува сега во зима. И лимитот од 35гб некако ми е мал но сепак подобро стабилен интернет отколку нестабилен а неограничен.
 

alekcacko

Полноправен Член
4 март 2012
45
4
8
33
Bitol, Bitola, Macedonia
Јас сум од БТВ. Интернето никогаш не ми паднал, мноооогу реткоо, дури ни ич. Ама, една најголема маана е тоа што даунлоадирањето е многу слабо.Позз
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас го имам пакетото од Оне,телевизија,интернет и фиксен телефон презадоволна сум :)
Имам исти пакет ко тебе и лани цел месец немав интернет од Оне, баш поради тоа што забушаваат. Нивна грешка, не знам што беа зезнале и ме ебаваат кај мене демек било грешката, рестартирај модеми, прави ова, прави она. Може 20 пати се јавував. Не дај боже да ти се расипе нешто, не знаат да го поправат.(nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Имам исти пакет ко тебе и лани цел месец немав интернет од Оне, баш поради тоа што забушаваат. Нивна грешка, не знам што беа зезнале и ме ебаваат кај мене демек било грешката, рестартирај модеми, прави ова, прави она. Може 20 пати се јавував. Не дај боже да ти се расипе нешто, не знаат да го поправат.(nod)
И мене ми се има случено ова,сите сметки беа платени,се и јас вртев кај нив и им го кажав проблемот и после ми кажа рестартирај го рутеро бла бла,а башка и деновиве интернетот е слаб :|
 

CofD

Нов член
22 февруари 2012
23
9
3
Јас сум на Оне и ич не сум задоволен од интернетот, многу е срање, никогаш не сум ја имал брзината што треба да ја имам, дурни ни приближно. За техничката поддршка да не почнувам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp