1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте зависни од интернет?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. TheMotionless

  TheMotionless Активен Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  33
  и не сум луда да идам кај психијатар
  ако мислиш да вреѓаш, вреѓај на друго место јас не сум ти главен таргет, разбуди се
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,567
  Пол:
  Машки
  На психијатар не одат само лудаци.
   
 3. TheMotionless

  TheMotionless Активен Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  33
  јас сум зависник од нет значи морам без нет али не можам без него, значи морам на рехаб
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,567
  Пол:
  Машки
  Аха, те разбрав сега.
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Треба да се напраи разлика меѓу глумење лудило и тотален лудак.
  Истотака зависник на интернет во поширока смисла.
  Се кладам 95% од луѓево кога би снемало нет би нашле некоја попаметна работа да си го попунуваат времето - значи нема шанса да добиваат криза до ниво на епилептични напади. Така да ние сме зависни донекаде со интернетот, но мислам дека е се` уште прерано да се каже дека таа зависност е биолошки штетна.
   
 6. epilepsija makedonija

  epilepsija makedonija Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 септември 2015
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  13
  а каква е таа криза може да појасниш малку?
   

Сподели: