1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте зависни од интернет?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

1. Armagoddamn

Armagoddamn Истакнат Член

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    секоја комуникација е преку интернет
    но се што е претерано е штетно

#51 Armagoddamn, 29 октомври 2015
    Последна промена: 29 октомври 2015
    На __Fenix__ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. КоњчетоЅвончо

КоњчетоЅвончо Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,112
    Допаѓања:
    2,172
    И добро што толку правиш на интернет па да дојдеш до степен да те измачуваат психички проблеми?

3. Armagoddamn

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Youtube, Lyrics videa, Pesni slusam, chatuvam na fb, na blogot pisuvam postovi, gledam horror, Karaoke party. pravam montazi

4. КоњчетоЅвончо

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,112
    Допаѓања:
    2,172
    Бреј доста занимации си имаш. Ај вака од сите овие од кое можеш најлесно и од кое можеш најтешко да се откажеш? Не ти викам да се откажуваш туку само да ми кажеш

5. Armagoddamn

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    па вака.... од lyrics се откажав, од четување се откажав, хорор не сум гледала еден месец, ама до пред едне месец гледав два пати дневно,караоке н е повеќе достапен во МК, на фб не пишувам со пријателите толку т.н виртуелни, стварно досаѓаа (здраво, како си, што правиш? векој ден едни исти прашања, почнав да не им пишувам, бидејќи навистина претераа, сега ако објавам нешто и ако лајкнам, на блогот некоја песна да напишам и тоа е. Е од Јутуб не можам да се откажам дефинитивно, се си има на јутуб. фотошоп користам само ако сакам да изменувам јутуб арт или насловната. Ама сега сум зависник од Форум

6. КоњчетоЅвончо

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,112
    Допаѓања:
    2,172
    па добра си гледаш и не е толку страшна зависноста ако можеш да се откажеш. Верувај се здосадува освен јутуб тоа тешко :) и мене ме мачи :) ама се контролира. Сега дали во тоа време што го поминуваш на интернет би можела да издвоиш барем еден саат за... дали ќе биде тоа прошетка или вежбање или читање книга или нешто сосема друго што нема врска со интернетот и воопшто компјутерот? Значи не да го правиш тоа туку дали можеш да издвоиш време за некоја друга активност освен интернетот и компјутерот

7. Armagoddamn

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Би можела, иако тешко ми оди

8. КоњчетоЅвончо

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,112
    Допаѓања:
    2,172
    Добро е малку по малку повеќе време ќе наоѓаш. Туку сега кажи ми што друго освен интернетот те исполнува. Т.е би можела да го правиш а да нема врска со интернетот? Немој само да ми кажеш дека нема такво нешто, мора да има затоа размисли убаво

9. Armagoddamn

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Ме исполнува кога одам на места на кои не сум била, и што помалку време да бидам дома, затоа што кога сум дома нон-стоп сум на интернет

10. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,570
    На пример можеш на психијатар да отидеш, за да ти помогне.

Сподели: