1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте зависни од интернет?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  секоја комуникација е преку интернет
  но се што е претерано е штетно
   
  #51 Armagoddamn, 29 октомври 2015
  Последна промена: 29 октомври 2015
  На __Fenix__ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  И добро што толку правиш на интернет па да дојдеш до степен да те измачуваат психички проблеми?
   
 3. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Youtube, Lyrics videa, Pesni slusam, chatuvam na fb, na blogot pisuvam postovi, gledam horror, Karaoke party. pravam montazi
   
 4. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  Бреј доста занимации си имаш. Ај вака од сите овие од кое можеш најлесно и од кое можеш најтешко да се откажеш? Не ти викам да се откажуваш туку само да ми кажеш
   
 5. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  па вака.... од lyrics се откажав, од четување се откажав, хорор не сум гледала еден месец, ама до пред едне месец гледав два пати дневно,караоке н е повеќе достапен во МК, на фб не пишувам со пријателите толку т.н виртуелни, стварно досаѓаа (здраво, како си, што правиш? векој ден едни исти прашања, почнав да не им пишувам, бидејќи навистина претераа, сега ако објавам нешто и ако лајкнам, на блогот некоја песна да напишам и тоа е. Е од Јутуб не можам да се откажам дефинитивно, се си има на јутуб. фотошоп користам само ако сакам да изменувам јутуб арт или насловната. Ама сега сум зависник од Форум
   
 6. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  па добра си гледаш и не е толку страшна зависноста ако можеш да се откажеш. Верувај се здосадува освен јутуб тоа тешко :) и мене ме мачи :) ама се контролира. Сега дали во тоа време што го поминуваш на интернет би можела да издвоиш барем еден саат за... дали ќе биде тоа прошетка или вежбање или читање книга или нешто сосема друго што нема врска со интернетот и воопшто компјутерот? Значи не да го правиш тоа туку дали можеш да издвоиш време за некоја друга активност освен интернетот и компјутерот
   
 7. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Би можела, иако тешко ми оди
   
 8. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  Добро е малку по малку повеќе време ќе наоѓаш. Туку сега кажи ми што друго освен интернетот те исполнува. Т.е би можела да го правиш а да нема врска со интернетот? Немој само да ми кажеш дека нема такво нешто, мора да има затоа размисли убаво
   
 9. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Ме исполнува кога одам на места на кои не сум била, и што помалку време да бидам дома, затоа што кога сум дома нон-стоп сум на интернет
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,572
  На пример можеш на психијатар да отидеш, за да ти помогне.
   

Сподели: