Дали сте/би се сончале топлес?

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
јас не би се сончала топлес прво ради тоа дека е штетно за градите, а второ да не паднат у несвест многу луѓе кога ке ме видат :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and The_Mayor

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Овде кај нас и со право е да не отидеш на плажа топлес. Како прво, разни манијаци има почнувајќи од старците, па после од помладите, кои не виделе никад (најверојатно ни на филм) женски гради и со мобилниот ги сликаат скришум, потоа циганите итн.
И тоа како ве подржувам да не излегувате топлес на нашите плажи. Затоа што див народ сме. Ко да не виделе цицки. Одете и видете во соседство, во Бугарија. Никој не се замара со тоа.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Чекај да ги натераме да облечат танга, или макар полутанга, наместо домаќинскине купаќи, па после топлес :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Не зборам за во Охрид. За во Охрид, или било каде на друго место во Македонија, оправдувам.
Ама за надвор не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Овде кај нас и со право е да не отидеш на плажа топлес. Како прво, разни манијаци има почнувајќи од старците, па после од помладите, кои не виделе никад (најверојатно ни на филм) женски гради и со мобилниот ги сликаат скришум, потоа циганите итн.
И тоа како ве подржувам да не излегувате топлес на нашите плажи. Затоа што див народ сме. Ко да не виделе цицки. Одете и видете во соседство, во Бугарија. Никој не се замара со тоа.

Потполно се согласувам, во Македонија никако токму поради горенаведеното.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Зошто не би се сунчале? Срам ви е кај нас ако ве гледа некој или?
Срам ми е да. Секогаш косата ми е пуштена напред пред градите..онака глупаво ми е кога ќе видам некој да се сонча топлес а камо ли јас да се сунчам.
Да одам на приватна плажа, би се сончала ама ако сум скрос сама :)