1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали секој живот е еднакво вреден?

Дискусија во форумот 'Философија' започната од Реми, 8 март 2013.

 1. BioTrpe

  BioTrpe Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Машки
  Но гледано од човекова недоволно развиен перцепција секако дека не. Бидејки ние го вреднуваме нивото на интелигенција, парите, угледот, кои немаат ама никаква додирна точка со еднаквоста на животот односно душата, бидејки таа е животот, телото кое го поседуваме сега не, исто како што ти си животот а кучата во која што живееш не е.
   
 2. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Нема разлика сите сме исти
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Да.Сите се бориме за подобро.Подобар живот,подобра иднина за нас,а штом можеме да направиме нешто и за нас,тогаш знаеме и можеме и за оние околу нас.
  Дури и лицата со некој „недостаток“ се борат,и тие со неизлечиви болести се борат.
   

Сподели: