Дали психички ги анализирате луѓето?

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Не оспорвам дека не е битен е првиот впечаток, само не во толкава мера за да оформиш мислење за некого :) :) :)
стално ми се чини дека првиот впечаток всушност ги оформува предрасудите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and melpomena

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Да ептен добар аналитичар сум.
Можам да проценам што и како ми мисли човек.
Обично не искажувам и не коментирам,но тоа што ќе си го проценам најчесто е точно.
Најмногу се чита од очите на човекот.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Јас од прво видување и муабет можам да проценам човек дали е токму или нетокму...општо
Во психата не навлегувам на никој,
едноставно не ме бива за психоанализа
а и не ми се замара за психата на другите луѓе...
Со луѓето со кои се дружам времето покажало какви се психички...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Задолжително :)
Една од нештата во кои најмногу уживам е анализирањето,ама се разбира не на било кого и не на секого.Се трудам да не се базирам на првиот впечаток оти не секогаш знае да биде ист и точен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and existence

Utopian

Нов член
3 април 2012
27
24
3
29
Апсолутно :) Ја анализирам секоја нивна постапка. Секоја нивна реакција, движење и навика за да можем полесно да предвидам како ќе реагираат во иднина.
 

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Најмногу ги анализирам оние кои ги сакам и ми се важни во животот.
По некогаш ги анализирам и оние кои сакаат да ми пријдат, да се спријателат со мене. Најпрво го приметувам поздравувањето, па погледот, однесување во друштво, однесувањето кога личноста е под притисок, изнервирана, кога зборуваме дали изразот на лицето, говорот на телото е адекватен на она што личноста ми го кажува вербално.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Уште по првата изговорена реченица го познавам каков човек е. А и тука на форумов можам да ги анализирам кој каков е. Али полесно е во живо.
 

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Ги анализирам премногу. Некогаш и се заморувам (worried). Но сепак до сега таа анализа многу ми помогнала и ми треба многу време за да стекнам доверба па да се отворам и доверам на некој. :)
 

TheChosenOne69

Нов член
3 август 2012
8
2
3
38
Слиема,Малта
www.facebook.com
Да, тоа се вика профилирање :)
И интересно, посебно шо луѓето можеш да г поделе на оделни карактерни групи, и со тоа познавање можеш за кратко време да проценеш или предвидеш шо чоек e :)