1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали одите во теретана?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 22 февруари 2012.

 1. Osameno Gulabce

  Osameno Gulabce Полноправен Член

  Зачленет на:
  7 март 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  eden trening kombinacija na trcanje intervalno so visok i nizok intenzitet i posle trcanje vezbanje vaka izgleda
  - 3 kilometri lesno istrcavanje

  - 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint]

  - 8x100 m sprint [6 pati na 100 m sprint] -- 80 procenti fizicka sila,16,17,sek,1 min pauza pomegu sekoj istrcan sprint
  - 4 kilometri lesno istrcavanje

  - razboj tesen 3x10 [ 3 pati po 10 ponovuvanja ] -- stomacni 3x10 [ 3 pati po 10 ponovuvanja ] -- sklekovi 5x10 [ 5 pati po 10 ponovuvanja ] pauza posle sekoja vezba 2 min
   
 2. Osameno Gulabce

  Osameno Gulabce Полноправен Член

  Зачленет на:
  7 март 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  EDEN TRENING ZA SPORTISTI VO NAPREDNA KONDICIONA I FIZICKA FAZA VAKA IZGLEDA
  - 3 kilometri lesno istrcavanje

  - 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint]

  - 100 m sprint do 14 sekundi vrakanje nazad bavno tempo 200 m sprint do 31 sekunda vrakanje nazad bavno tempo 400 m sprint do 55 sekundi vrakanje nazad bavno tempo 600 m sprint do 2 min vrakanje nazad bavno tempo 800 m brzo tempo do 4 min

  FARTLEK INTERVALEN TRENING 100 m 200 m 400 m 600 m 800 m
   
 3. Osameno Gulabce

  Osameno Gulabce Полноправен Член

  Зачленет на:
  7 март 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  EDEN TRENING ZA BRZO SOGORUVANJE NA KALORII I CRPENJE NA ORGANIZMOT I NABIVANJE NA KONDICIJA I FIZICKA IZDRZLIVOST VAKA IZGLEDA
  - 3 kilometri lesno istrcavanje

  - 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint] -- zagrevanje so spricovi na 50 m

  - 15x100 m jak sprint [15 pati na 100 m jak sprint] -- 90 procenti fizicka sila,13,14,15,sekundi,2 min pauza pomegu sekoj istrcan sprint
  - 4 kilometri lesno istrcavanje
  - razboj tesen 3x10 [ 3 pati po 10 ponovuvanja ] -- sklekovi so tupanica 10x10 [ 10 pati po 10 ponovuvanja ] -- stomacni na sipka ili na ramna podloga 3x30 [ 3 pati po 30 ponovuvanja ]
   
 4. Osameno Gulabce

  Osameno Gulabce Полноправен Член

  Зачленет на:
  7 март 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  EDEN TRENING ZA PRIPREMA ZA TRCANJE NA DOLGI STAZI KAKO SO SE MARATON ILI POLUMARATON 21 KILOMETAR VAKA IZGLEDA
  - 3 kilometri lesno istrcavanje tempo

  - 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint]

  - 15 kilometri konstantno trcanje dolzina bez zastanuvanje so vremenska norma 4 i pol minuti na kilometar

  - 10x100 m lesen sprint [ 10 pati na 100 m lesen sprint ] -- 70 procenti fizicka sila,16,17,18,sekundi,1 min pauza pomegu sekoj istrcan sprint
   
 5. kompjuter

  kompjuter Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 јули 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  мислење за фитнес фит теретаната и повеќе детали?
   
 6. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Ова време најдобро е пешачење,еден саат,без одмор.Ме нервира што во теретаните има гужва и не можеш да дојдеш на ред на некоја справа.
   

Сподели: