Дали одите во теретана?

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Среди си го јадењето, одмарај, пробај сега за сега добра форма на вежбите да имаш (не се замарај мн со килажите) а подоцна од кога ке заајакнеш ке бапкаш килажи. Ке имаш воспалениа сега така да не се предавај ако ептен се големи земи нешто во вид на Аспирин и ке помине. Со среќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Siempre_Juventino

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
аа добри справи врткат таму...(y)


Ги купиа од Гладијатор 2 што беше во Автокоманда на Тоше Зафиров. Истите што ги има и во Пелагонија, а справите ги има низ многу теретани vо Македонија
Кик-Тон ги изработува човек од Битола :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer and Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Ги купиа од Гладијатор 2 што беше во Автокоманда на Тоше Зафиров. Истите што ги има и во Пелагонија, а справите ги има низ многу теретани vо Македонија
Кик-Тон ги изработува човек од Битола :)
знам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

teretanche

Нов член
29 август 2013
2
1
3
31
Barcelona, Spain
има ли некој активен..да ми каже што ќе се случи доколку земам гејнер на 1 месец..да качам 3-4 кила и да го оставам..? Кога ќе престанам да го зимам, ќе ги изгубам килограмите?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harmonija

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
има ли некој активен..да ми каже што ќе се случи доколку земам гејнер на 1 месец..да качам 3-4 кила и да го оставам..? Кога ќе престанам да го зимам, ќе ги изгубам килограмите?
Одам теретана многу ретко, еднаш во месецот така кога не сум на тренинг стандардно. :D Со гејнерот ( НЕМА ДА ОСЛАБИШ ПОДОЛГО ВРЕМЕ И НЕМА ДА КАЧИШ 3-4 КГ, ТУКУ 7-8 )
Земи си Калифорниски гејнер, Whey... тоа ти е протеин (чиста сурутка) + примеси како ( креатин, магнезиум, цинк... итн ).

Ако земеш гејнер, нема да згрешиш. Чист протеин не ти се исплаќа верувај... гејнер си е гејнер! :)