Дали некој направил нешто романтично за вас?

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ех сеа и ти :D
Искрено, мене чоколадо знае да ми биде доста романтичен подарок. На бившиот дечко имав замисла секогаш да му купам од сите видови на Милка по едно. Кога ќе излезеше нов вкус секогаш му земав. Со пудинг од ванила (ова ако знаете каде се продава да ми кажете, јас се убив од барање никаде го нема), она што "пука" кога ќе го јадеш, орео, со cookies итн итн.
Исто кога бев во посета на други земји, од Словенија му купив тамошно чоколадо, од Копенхаген исто... Кога одевме си ги чуваше амбалажите, не знам дали уште ги чува. Благото и те како може да е романтично, некогаш таков подарок од типот на го видов ова и ми текна на тебе ми е многу поубав отколку поклон кој мора да се купи заради некој повод, онака ради реда.

Да не сум скроз оф топик, искрено не. Ме изненадиле убаво, ама онака некој право во југуларка да ме погоди - не.
Не викам дека не е, ама сникерс, 25 денари. Шо не и купил Витанова барем здрави се тие.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Доволна е слатка и искрена насмевка,од личноста што ја сакаш,ништо друго!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ne si dobil zatoa ti e smeshno, pa koga ke go podelish na pola , i pogolemata polovina ti ja dade...zar ima poromanticno nesto.
Probaj pa ke pishesh.A do togash smejse zasto ne si go doziveal toa.
Нема шо да дели, сникерсот сега оди во две еднакви половини, шо значи исто ќе имате. :D
Мене не ми подариле ништо благо бидејќи мојата романтика е на повисоко ниво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Нема шо да дели, сникерсот сега оди во две еднакви половини, шо значи исто ќе имате. :D
Мене не ми подариле ништо благо бидејќи мојата романтика е на повисоко ниво.
Kolku go digash nivoto na romantika tolku se spusta drugoto nivo....
P.Skomunikacija
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and corki