Дали некој направил нешто романтично за вас?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
До сега освен ружи во дискотеки, никој ништо поромантично немаше направено за мене.Се до неодамна кога некој ми подготви едно романтично изненадување. Цела соба беше со околу 30тина свекички,имаше пуштено тивка бавна музика, на масата имаше две пици,прибор , две чаши и црвено вино.... реакцијата ми беше wooow зарем мене некој вакво нешто да ми спреми ... :nasmevka

Споделете искуства,може нешто и да научиме,да украдеме некоја идеја :giggle
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
гореа само свеќи и црвени светла пиевме вино и се мазевме, ме погледна во очи и како со нив да ми кажа те сакам!
откако заврши цела работа додека си лежевме и пушевме цигара наеднаш заврна дожд, а беше лето, дури и времето беше на наша страна, ама ете таа врска заврши!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and Minella

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Искрено, јас бидејќи сум машко, за мене романтично е да седи и да изгледа еден натпревар(воедно да се радува со мене, ама обично сме на спротивни страни, СЕКОГАШ :))/акционен филм, да изигра компјутерска игра со мене, т.е. сите ненормални работи за вас девојките :) Инаку да, ми имала приредено романтични вечери, полни со изненадувања (if you know what I mean ;-)).
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Искрено, јас бидејќи сум машко, за мене романтично е да седи и да изгледа еден натпревар(воедно да се радува со мене, ама обично сме на спротивни страни, СЕКОГАШ :))/акционен филм, да изигра компјутерска игра со мене, т.е. сите ненормални работи за вас девојките :) Инаку да, ми имала приредено романтични вечери, полни со изненадувања (if you know what I mean ;-)).
Сум немала можност до сега да гледам кошарка со партнерот и да навиваме заедно! а многу сакам онака со спортски дух и пиво!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Сум немала можност до сега да гледам кошарка со партнерот и да навиваме заедно! а многу сакам онака со спортски дух и пиво!
Верувај, уште нешто да научиш за тимот, во несвест ќе падне дечко ти :)
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Верувај, уште нешто да научиш за тимот, во несвест ќе падне дечко ти :)
Абе јас навивам за Интер, иако не знам ниеден играч... хахахаххаха ама за Лејкерс само Коби го знам и знам дека се виолетово жолти и дека се стварно добри! и знам дека во 2006 Мајами ја освои титулата! и толку од мене за спорт!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Бившиот што ли ми нема правено од романтика :) не свеќи, не вино, не во форма на срце, па не I love you, што ли се немаше... ехх многу ми беше убаво и бев многу среќна кога ќе ми спремаше нешто такво... :rofl ми остави голем впечаток тоа кога ме однесе на една полјанка, и таму почна да ми зборува колку само ме сака, што се би направил за мене, дека без мене неможе, јас како на седмо небо да бев :rofl ама бидна што бидна и моравме да раскинеме​
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Не направил нешто специјално романтично ,свеќи ,ова ,она ,него за мене најромантично ми беше бакнување на дожд .Пролетен дожд истура , а ние двајцата прегрнати ,нежни бакнежи.......уххх нешто најубаво (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena