Дали купувате брендирана облека?

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Ја адидасот и не го сметам за некој бренд, повеќето можат да си го дозволат. Инаку не сум спортски тип, патиките и тренерки ретко носам, и не гледам кој бренд се, штикли адидас неможам да си купам, па така за мене вистински бренд е Луботин и Ели Саб...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна and Aaliyah

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Само патики си купувам Рибок или Адидас зошто ми се најудобни и за нив трошам најмногу пари, а друго не гледам дали било брендирано-не брендирано ако ми се допаѓа и ми стои си го купувам :)
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
За да купуваш брендирана облека како Диор, Шанел, Версаче и остали треба да имаш длабок џеб.А кај нас таквите за жал се бројат на прсти.
Еве лани си имав купено фармерки од Теранова ги носев 2-3 месеци и се искинаа,после тоа си земав од Спрингфилд ги носам пола година и ко нови се,секако тоа немора да значи дека се што е брендирано е квалитетно :D
Иначе поголемиот дел од гардеробата не ми е брендирана :trepka
Битно е како ти стои а не дали е марка :kafe
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Патики, најк и адидас имам, и имам некои алишта од теранова,фиори,евроазија, ако се сметаат за брендови :wub тренерки kappa, и по нешто од Stradivarius,C&A,Bershka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ма какви брендови бре. И онака носам претежно црна облека без никакви шари, везови, курципалци итн. па и брендирана да била. Брендираната црна да не е поцрна од небрендираната? Или пак еве жив пример за брендирано и небрендирано. Колегата мој, а воедно и другар, лани купи Converse all star и ги плати 2500, а јас си купив обични старчиња за 500 ден. Неговите се искинаа за 2 месеци, моите уште се живи и здрави.:D
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
претежно ми е брендирана облеката ... почнав повеќе да си ја богатам колекцијата на брендирана облека од кога почнав сам да си заработувам ... не дека не би купил или не би носел нешто што не е бренд !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна