1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали имате направено натална карта, колку верувате и кој астролог би го препорачале?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Glory, 3 февруари 2015.

1. Glory

Glory Истакнат Член

Зачленет на:
    8 септември 2013
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    13
    Хороскопот секогаш бил популарна тема на муабет и секогаш имало поделени мислења. Некои веруваат, некои не. Сепак астрологијата, тие што добро ја познаваат, ја сметаат за релевантна наука која може да открие многу работи за некоја личност. :) Е сега, не дека секој хороскоп е точен за сите, ама и тие што веруваат и тие што не веруваат, треба да признаат дека ги имаат барем главните карактеристики на нивниот знак. :cool:
    Наталната карта, пак е нешто многу попрецизно и порелевантно, според мене, ако знае некој да ја протолкува. Јас не мислам дека наталната е гатање, баба Ванѓа или дека ја одредува судбината, туку дека само ги кажува можностите, аспектите и поволностите или предупредувањата во вашите животни полиња. (happy)
    Наталната не може да ви каже дека сигурно ќе се вработите или заљубите точно во јуни 2015, ама може да ви каже дека тогаш имате шанса, која од вас зависи дали ќе ја искористите.

Во однос на сето тоа, ме интересираат и ваши мислења, колку верувате, зошто да, зошто не, дали сте направиле или сакате да направите и кој астролог би го препорачале?(wasntme)

2. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,464
    Допаѓања:
    1,181
    не верувам многу во тоа дека картава нешто точно ќе ми предвиди и не би направил ваква карта
    предвидувањата на иднината и сите тие слични работи ми изгледаат многу морничаво што е уште една причина зошто не би направил ваква карта

3. Trajche

Trajche Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    1,541
    Допаѓања:
    2,552
    Хм. Не сум направил, а искрено би сакал да направам. Доаѓаше еден учител во Скопје од Кабала и правеше натални карти, но цената беше некои 150-180 евра и малку не ми се даваа така лесно толку пари, ама интересно е и можеби вреди. Не сум сигурен дали може да ти ја предвиди иднината, ама мислам дека збори за твојот претходен живот, од каде потекнуваат нашите проблеми кои ги имаме сега и така би ги нашле решенијата и би си олесниле за понатаму, но...

4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,572
    Да бе некоја си карта ќе ми каже кога имам можност да добијам пари. Какви глупости се ова, се повеќе и повеќе се забегува од нормалниот живот. Дури и карти правеле за да ја дознаат иднината.

5. Blueberry

Blueberry Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    157
    Познавате некој што прави натална карта?

6. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,062
    На мајка ми и брат ми им имаат правено натална карта и искрено многу нешта се поклопуваат. Јас сакам да ми направат, но жената која им ги изработи картите на мајка ми и на брат ми сега е во странство, а поради скапата цена на наталните карти не ми се оди кај било кој...

7. Ѕвездичка

Ѕвездичка Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    969
    Јас би сакала да направам натална карта, но мислам дека никој не може да ви ја предвиди иднината, зошто ние сами си ја правиме да ни биде каква што ќе биде, во зависност од тоа шо го правиме секој ден. Наталната карта ќе ни помогне подобро да се запознаеме самите себеси преку карактеристиките на хороскопот и подзнакот и колкави ни се шансите да бидиме успешни, да не бидиме и слично. Не верувам дека астролог може да ви гарантира каква материјална состоба ќе имате. :)

8. JaMi

JaMi Модератор

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,407
    Допаѓања:
    14,338
    Имам направено натална уште пред 5год, ама ништо конкретно не ми беше кажано,сето тоа што ми го кажа го знаев и самата.

Сподели: