Дали имате навика да зборите самите со себе

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
да ... секогаш си зборувам самиот со себе, се чувствувам како да имам уште едно јас, со кој можам да си разговарам и да си ги решам проблемите :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Serenity

Нов член
23 јули 2012
18
12
3
си говорам, чесно ама секојпат у себе, да не ме чуу некој друг, дури на моменти се задлабочувам толко у маабето шо се изолирам моментално.. а и често пати се осетувам как се насмејувам или праам некој фаци у склоп на внатрешното размислуване хаха :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Вчера бев до град имав нешто работа и кога се враќав со автобус по некое време ме фати досада и почнав да зборам самиот со себе, но не на глас туку во себе(исто како и секогаш).. За среќа секогаш пазам да не има некој кога ќе размислувам на глас дека кај нас луѓето се чудни и одма ќе те направат ментално заостанат (да не речам скоро и никогаш на улица не го правам тоа)..
Дали вие имате навика да зборите самите со себе? :)

Сеа станува збор за зборење со себе или за зборење во себе? Во себе постојано си зборувам, а мислам дека и сите го прават тоа. А за зборење сам со себе, знам понекогаш да се искарам себе си ама тоа е премногу ретко и кога сум сам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Вчера бев до град имав нешто работа и кога се враќав со автобус по некое време ме фати досада и почнав да зборам самиот со себе, но не на глас туку во себе(исто како и секогаш).. За среќа секогаш пазам да не има некој кога ќе размислувам на глас дека кај нас луѓето се чудни и одма ќе те направат ментално заостанат (да не речам скоро и никогаш на улица не го правам тоа)..
Дали вие имате навика да зборите самите со себе? :)
Па не лугето да не направат,многу јасно е кој зборува на глас сам со себе на долго и широко,со цели реченици со дебата за полемизирање.
Во себе си зборам сама,да,постојано.Па внатрешниот глас прво презборува па после надворешниот прераскажува со тон она за што се договориле да се каже. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Си зборам на себе и кога одам по улица, сум си зборела на себе и кога сум одела со други луѓе по улица и сега си зборам на себе што да напишам моментално тука и секоја вечер пред спиење си го раскажувам денот и си правам план за утрешниот ден и си "пишувам" список за што фали по дома и кои се моите приоритети во животов. И најубаво ми е! Барем си знам точно што е и како е! Малце сите од околу ме гледаат како стара и излапена ама ич не ги мавам од пич!
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
многу често да и ми се случило и надвор да си проговорам многу ми е гајле шо сакаат нека мислат, и да се смеам така ко неарна на улица ако сум се сетила на нешто смешно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe