1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали знаете да простувате и колку често го правите тоа?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 26 февруари 2012.

1. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Многу работи се простуваат,а повеќе работи не значи доминираат тие 2рите, се во зависност од ситуација,особата која е инволвирана итн,лично јас не би сакал и се трудам да не бидам односно најдам во ситуација да треба да простам или не ма да некогаш тоа е неизбежно,оној дел каде што не можам да простам никогаш нема да простам и тоа останува секогаш така беѕ разлика на кого тоа се однесува,нема кај мене тоа не простувам една недела па како демек лути сме па после ајде хаха хихи,ако треба да се прости се простува тогаш,а ако не никогаш тоа сум јас :cool:(handshake)

2. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    За што да се прости ? Кому да се прости ? На завидлива другарка која те оговара позади грб и ти посакува се најлошо или на некој кој не знае дали сака врска или не и чека прва прилика да плесне некоја на страна за да има резерва. Тоа се токсични луѓе. На никој не му требаат во животот.
    Ако простиш некому му даваш уште една шанса да ти го загорчи животот и расположението. Не, фала.
    Не простувам. Тие што ми згрешиле знаат и кажано им е дека не сакам да ми излегуваат пред очи. Нека им прости сатаната што имало бетер од неа. Треба да си учат луѓето од грешките, а најлесно е да не му простиш па да научат. Ако не само ќе си повторуваат.

#102 Ѕвездичка, 11 јуни 2017
    Последна промена: 11 јуни 2017
    На escape му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Треба да се простува, ако сакаме да бидеме добри луѓе и да ни простат нас кога ќе згрешиме, треба да простиме и ние.
    Амин.

4. İncognito

İncognito Староседелец

Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,471
    Допаѓања:
    3,747
    Не простувам и не сакам да ми простуваат затоа што е малигно и метастазира во двата случаја.

#104 İncognito, 30 јули 2018
    Последна промена: 30 јули 2018

Сподели: