Дали знаете да простувате и колку често го правите тоа?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Дали знаете да простувате и колку често го правите тоа
Епа еве вака инспириран сум од денешниов верски празник Прочка си размислував денеска..Дали и колку знаете вие да простувате, од што зависи дали ќе му простите на тој што ви има згрешено и дали имате доволно храброст да ја признаете сопствената грешка и потоа да побарете прошка.
Како се тоа ќе влијае на вас и вашата совест, дали ќе се чувстувате подобро или сепак уште ќе ве мачи ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Искрено да ви кажам мене ништо не ми значи тој збор прости ми, кога веќе еднаш си ми згрешил џабе ти е се и прошка да ми бараш и незнам што да направиш џабе, нема назад, тоа што е кажано, кажано е и тоа е тоа.
А иначе мене не ми е проблем да му кажам на некому кому сум му згрешила прости ми, не дека ќе се чуствувам подобро но ете така чисто да кажам извини бла бла бла...
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Можам да простам, но не и да заборавам..
знам да се извинам кога згрешам, мада со извини/ просувањето не се живее, тоа нема да направе да исчезне грешката
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Hip.Hop_MKD

Maks

Староседелец
Претерано често простувам но за помали ситници после некој поминат временски период. Ногу ми викат дека тоа ми е најголемата маана,ама шо да праам тај сум :D Но за поголема грешка ако кажам дека нема да простам тоа е последно до крај не прифаќам извинувања такви сме ние шкорпиите:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Често простувам, колку и да ми има згрешено некоја личност, ако се извини, но онака од срце, ќе простам, но никогаш нема да заборавам ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne and WomanInRed

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Кога човек бара да му се прости за стореното, секогаш го прифаќам, од причина што си ја сфатил грешката и за истата се покајува.
И јас како и цело човештво грешам и се извинувам за стореното.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca