Дали жената треба да дои и во јавност или само во приватност?

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јадење во ресторан се споредува со доење бебе во ресторан. (y)

Ако се сака да се испланира убаво се може, ама полесно е да се каже „Јас сум отворен ум“, цицката надвор и бебето на неа и мисла дека сите што зјапаат се затуцани сељаци и малограѓанштина што цицка не виделе.
Шта знам, не ми пречи чинот колку што ми пречи причината поради која се случува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Треба во приватност,не треба во јавност,нема потреба сите да и ги знаат да и ги видат градите плус има манијаци
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Со простаклуков кај нас и МАНИЈАЦИВЕ мислам дека не би бил секогаш пријатен таквиот потег кај жената кој јас лично би го подржал од проста причина што тоа е сосема природно и во интерес на бебето...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Па ако е во интерес на бебето тој период кога треба да се дои ќе си седи дома, а не кај ќе стигне цицка да вади за да го храни детето.
Непријатно е за гледање, а имаат и еден куп други варијанти како да го нахранат и со мајчино млеко и со вештачко без да има потреба да го дојат во јавност.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Со простаклуков кај нас и МАНИЈАЦИВЕ мислам дека не би бил секогаш пријатен таквиот потег кај жената кој јас лично би го подржал од проста причина што тоа е сосема природно и во интерес на бебето...
Хахах замисли во 2ка ја извади цицката, кога ќе и се свртат манијачиштата, ништо чудно да ја зграпчи некој.
Или не мора 2ка, било кој автобус. Ко цицка да не виделе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па тоа ќе биде невидена работа,прво пензионерите ќе почнат да се мрштат,а после 90% од автобусот што е машко ќе манијачи без да трепне (административци,општи работници,обезбедување,градежници па и кондуктерите)
На базен поготово колку ги има такви греотички...
Али еве ако бидеме реални и да ги нема манијаците мислам дека тука многу ретко која би се осудила на такво нешто од 1000 дали 2,па уште купаќи се носи по базени танги не постојат па камо ли ваква работа,а манијачишта врие за жал...
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не зјапаат само манијачишта туку и постари тетки и баби. Со оглед на тоа каде живееме самите доилки знаат дека сите очи ќе бидат вперени во неа. Самиот чин е невкусен иако е природен.
Некои не придаваат значење на погледите и затоа дојат во јавност, а други само во домашни услови.
Јас мислаж дека може да се прилагоди доилката, прво да го нахрани бебето, па после тоа да излезе ако не сака да привлеле непотребно внимание :showoff(star).
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не зјапаат само манијачишта туку и постари тетки и баби. Со оглед на тоа каде живееме самите доилки знаат дека сите очи ќе бидат вперени во неа. Самиот чин е невкусен иако е природен.
Некои не придаваат значење на погледите и затоа дојат во јавност, а други само во домашни услови.
Јас мислаж дека може да се прилагоди доилката, прво да го нахрани бебето, па после тоа да излезе ако не сака да привлеле непотребно внимание :showoff(star).
Ти би доела во јавност?