Дали девојките настојуваат да останат во врска со оној кој им ја одзел невиноста?

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
За генерацииве моментално немам коментар во врска со сексуалноста. Но за моја генерација (88 ма и постари ) кога јас бев средно невиноста ретко кој ја губеше на 16 год , моето прво сексуално искуство беше на скоро 19 год. што и бев доволно свесна за постапката која ја направив. Но не планирав да останам со таа личност, не дека не го сакав само ја сум поинаков тип на карактер што не се врзуваше со сериозност на 19 години
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
За генерацииве моментално немам коментар во врска со сексуалноста. Но за моја генерација (88 ма и постари ) кога јас бев средно невиноста ретко кој ја губеше на 16 год , моето прво сексуално искуство беше на скоро 19 год. што и бев доволно свесна за постапката која ја направив. Но не планирав да останам со таа личност, не дека не го сакав само ја сум поинаков тип на карактер што не се врзуваше со сериозност на 19 години

Па и за моја генерација 89,евентуално до 93година ретко кој ја губееше невиноста на 15-16 години.Мојот прв бакнеж беше на почеток на врската,односно на 19 гогини,а моето прво сексуално искуство на 21 година.Ама јас си останав со истиот,со кој ми се слчил првиот бакнеж,а воедно и ми ја одзел невиноста.
 

Fenix

Нов член
8 март 2015
4
2
3
Со многу од девојките со кои отворено сум разговарал на темава, сум добил негативен одговор. Па, затоа слободно може да кажам дека ова не е потполно точна информација. Иако, мора да признаам дека тоа не беше случај и за порано, т.е во времето кога јас бев млад. Бидејќи тогаш, во периодот на комунизмот, девојките не ги уживаа истите финеси како денес. Затоа што тоа беше таков систем на уредување кој навлегува во сите општествени пори. До тој степен, да детерминира ничиј начин на живот. И, тоа главно преку наметнетнување на такви конзервативни ставови, за кои денес се испостави дека не се ништо повеќе од ''едукација'' у ќор сокак. Па, така на наша голема среќа, за разлика од тогаш, денес девојките се за степен по слободоумни, барем овде во градот и не се врзуваат за баналности од тој тип. Од друга страна, за малите провинциички не можам да тврдам истото, од причина што сметам дека таму сеуште слепо се служи на типичните закоравени традиционални методи кои си земаат за право да го ''открпуваат'' хименот на една просечна македонска девојка.
 
Последна промена: