Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Е ама се необјасниви поголемиот дел од случкиве...
Прогуглајте за парализа во сон т.е. sleep paralysis, сите тие сенки кои ве газат и работи кои ги гледате околу во полусон се производ на психата. Настануваат поради тоа што мозокот се разбудил побрзо од телото и треба време додека да се активираат сите функции, па затоа се чувствувате парализирано и „некој“ ве гуши.
I'm Captain Obvious, and my work here is done.
Сори за (на некој начин) оф топикот.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Овие 2 видеа ги имам неколку год. во комп. еве сега ги ставив на Youtube па да ги споделам со вас да слушнам мислења дали се работи за нешто натприродно или се некои монтажи :)
Го изгледав второво внимателно и не знам зашто ми изгледа толку FAIL:)

http://www.imdb.com/name/nm0710272/

http://www.imdb.com/name/nm1738691/

А бе овие живи биле бе:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks

Maks

Староседелец

Kokakolicar Eden Nizaeden

Активен Член
17 мај 2012
81
150
33
Да, и тоа не еднаш ама ако споделам што ми се случило можеби ќе ме сметаат за луда, така да ќе остане само на краток одговор ДА.
Баш ме копка.. Верувам во овие работи, затоа нема да те сметам за луда :D
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Не ми се случила некоја мистериозна и застрашувачка работа....А и поарно да остане така..оти тешко би преживеала, многу се плашам... Кога ги читав постовите се :ladno
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Ми се имаат случено многу натприродни работи. Еднаш јогуртот сам ми падна од послужавник на земја, и тоа исправено го држев послужавникот. И и викам на мајка ми не го бутнав јас, сам падна, има нешто јаче од свега.
 

Utopian

Нов член
3 април 2012
27
24
3
29
Доцна ноќ беше се превртував знам во креветот неможев да спијам и едно време почувтвував дека некој удира по моите нозе како што лежев, и удирањево се софпаѓаше со ритамот на чкање на часовникот. Ме фати страв па запалив ламба и престана. Инаку после тоа кога ми се врати меморија малце ми текна дека чукањето траело неколку секунди пред јас да го забележам.
 

Kokakolicar Eden Nizaeden

Активен Член
17 мај 2012
81
150
33
Еееј ме потсети на една дешавка.. Си лежев јас така една многу топла летна ноќ и ко по обичај се борев со инсомнијата, гледав филм и се обидував да преживеам :D .. И едно време осетив нешто ладно на образот ама буквално како друг ладен образ да го допира мојот, али ми дојде убавко и не му обрнав внимание.. И така после некое време почна ладното да ми се спушта накај вратот и тогаш као да се освестив, не ми дое нормално, ми дое некако чудно и се сецнав, рипнав од кревет и во истиот момент ладното го снема..си легнав пак и топлината на образот си се врати во нормала.. Му кажав за ова на еден другар, он се распрашал и добив информација дека тоа значело дека некоја демонка сакала да ме силува.. хахахахахах... Fuck yeah..!! :))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J. and Utopian

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Читајќи ги постовите од темата вечерта си легнав дома...и некако ми се скрши сон, и едвај едно време сум задремала и слушам како нешто ми торпа во соба..(:|
Се разбудив од звукот и одма ми текна на еден пост овде, некој имаше напишано “лежев во собата сам, а како да имаше уште некој“..Умрев од страв и веќе не читам овде...:ladno
И вчера слушнав и прочитав дека имало земјотрес, баш тоа време..значи не бил дух:eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro and parvati

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Еееј ме потсети на една дешавка.. Си лежев јас така една многу топла летна ноќ и ко по обичај се борев со инсомнијата, гледав филм и се обидував да преживеам :D .. И едно време осетив нешто ладно на образот ама буквално како друг ладен образ да го допира мојот, али ми дојде убавко и не му обрнав внимание.. И така после некое време почна ладното да ми се спушта накај вратот и тогаш као да се освестив, не ми дое нормално, ми дое некако чудно и се сецнав, рипнав од кревет и во истиот момент ладното го снема..си легнав пак и топлината на образот си се врати во нормала.. Му кажав за ова на еден другар, он се распрашал и добив информација дека тоа значело дека некоја демонка сакала да ме силува.. хахахахахах... Fuck yeah..!! :))))
И јас бев во слична ситуација...Дур спиев осетив како некој ми стои над глава :|
Значи и мене сакал да ме силува демон :D :wavespin