Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
ми се случи пред некоја ден...
поголема случајност не можеше да биде
:unsure просто неверојатно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Два пати досега ме има газено сенка. Првиот пат ме гушеше па ме стегаше за половина. Никако не можев да писнам само знам дека си кажував молитви во себе. Имав траги од линии на половината како некој да ме жгрпал бев и црвена. И ден денес ми е останати некоии линии (да ме потсетува на таа ноќ) :eek

Ти верувам затоа што истото ми се има случено.Само кај мене наместо сенката да ме гази, имав дупла сенка и постојано како некој да ме следи а сето ова беше период пред да направиме тешка сообраќајка.
За време на спиење како врз мене да легнуваат 10 тина души и да ме стегаат за гуша, ни самиот не знам како се ослободив нити што сум мислел.
Ми има излезено св.Петка во ходник, откако претходно кобев дека само будалите одат навечер на гробишта (нели таков е адетот откако ќе почине некој) а почина мој не толку близок дедо.Моите сеуште беа на гробишта а јас седев кај другар.Кога се вратив запалив светло и ја видов нејзе стоеше на сред ходник.Се ежам у пм.Ако ми се деси нешто маријанела ќе ме носиш на бајачка :D

Има и други случки ама во друга прилика
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J.

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Абе афторот на темата има добра замисла, сакал да вметне некоја мистично патолошка неопштествена тематика, но на крај во насловот ја има усрано работата, итоа максимално.

Е сеа . Мене ми се има случено, ама еднаш многу порано-пред два дена, толку многу бев вчудоневиден, што комплетно се почуствував збунет. Не сакам да преувеличувам ама кога ќе помислам на дешавката, ми се испреплетуваат работите и не знам како тоа да го пребродам а камо ли да го напишам. Се почуствував како атеист во ватикан, или како ајфеловата кула во Скопје- проект на владата 2014.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Faith

Истакнат Член
19 февруари 2012
46
65
318
Skopje
3:15 тоа... Јас колку што имам разбрано, во 3:15 кога ќе се поклопат трите стрелки на часовникот, ѓаволот му се смеел на Господ (а еве сега прочитав нешо, Исус починал во 3:15 па фактички тоа време сатаната 'славела').

За личните искуства не би да коментирам, а приказни имам слушано многу... И од прва рака, и постари кажувани прекажувани.

Еве да кажам мој другар шо ми има кажувано пред 5-6 години: на петок 13 се враќал ноќта дома со моторот и имал сообраќајка, точно во 3:15. Среќа шо поминал полесно повреден. А измерените км на моторот биле 666. :ladno
У
Језиво :frantic

Јас често сонувам духови и обиќно сум во полусон и како да ги чувствувам во мојата соба. Некои денови нема ништо но некогаш ги чувствувам по цела ноќ. Во сон знам дека се духови не се плашам од нив зошто секогаш знам (во сон) дека само поминуваат тука, но некогаш ми се случува да ме притискаат (ги сонувам како лоши) и секогаш чувствувам тенење на тој дел каде ,ме притискале во сон. Трнењето поминува во рок од една минута по будењето додека го осеќам баш целосно. Последен пат едниот ми седеше на рамо и на уво ми шепотеше одвратни работи додека другиот се спремаше да ми ги фати нозете. Бидејчи бев во полусон сето тоа го доживеав толку реално што во еден момент сватив дека морам потполно да се разбудам и толку нагло ги тргнав нозете и изрипав од кревет и отидов до спротивниот крај на собата. Има уште језиви и необични работи што ми се случувале но многу е опширно. А се на се најчесто со духови си имам доживувања во сон или полусон иако не мислам на нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J. and Caci

Tale

Нов член
9 април 2012
1
1
3
25
На црн Св Јован ме удира кола, на раѓање на св Јован паѓам од мотор (едноставно како да ме бутна некој од мотор) а јас сум роден на Св Јован 20ти јануари. И неможам да си го објаснам ова.....дали Јован не ме сака :place или пак ме чува. коа ме удри кола со глава скршив цел шофершајбна, поминав само со два три конци. Кога паѓав од мотор прво ми падна кацигата па ја се тумбав и завршив на милиметар со главата од тротоарот и поминав само со гребаници. Сеуште се чудам како и се прашувам што е следно LOL
Оди во најблиската црква запали голема свека на Господ и помала на св.Јован
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Македонец

Dras

Нов член
9 април 2012
1
4
3
28
Ja nezz so se slucuva so mene ko da ziveam po vtor pat ili mozebi imam vizii znaci primer si sedam pred PS i se sto se desava kako da bilo porano znam se tocno sto ke se desi ama ipak toa ne trae poveke od 10tina sekndi tie 10tina sekundi kako da gi ziveam po vtor pat...
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Ja nezz so se slucuva so mene ko da ziveam po vtor pat ili mozebi imam vizii znaci primer si sedam pred PS i se sto se desava kako da bilo porano znam se tocno sto ke se desi ama ipak toa ne trae poveke od 10tina sekndi tie 10tina sekundi kako da gi ziveam po vtor pat...
то се зове дежа ву младичу .... и мене м исе има дешавано и баш имав една ситуација му викам на еден другар онај чоеко шо оди пред нас ке падн исега и ми вика ај бегај таму и стварно падна и другар ми ми вика како знаеше?
 

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Ти верувам затоа што истото ми се има случено.Само кај мене наместо сенката да ме гази, имав дупла сенка и постојано како некој да ме следи а сето ова беше период пред да направиме тешка сообраќајка.
За време на спиење како врз мене да легнуваат 10 тина души и да ме стегаат за гуша, ни самиот не знам како се ослободив нити што сум мислел.
Ми има излезено св.Петка во ходник, откако претходно кобев дека само будалите одат навечер на гробишта (нели таков е адетот откако ќе почине некој) а почина мој не толку близок дедо.Моите сеуште беа на гробишта а јас седев кај другар.Кога се вратив запалив светло и ја видов нејзе стоеше на сред ходник.Се ежам у пм.Ако ми се деси нешто маријанела ќе ме носиш на бајачка :D

Има и други случки ама во друга прилика

Че те носам че те носам.
Мене пак ми се случи пред едно две недели. Убаво ме издиши сенката здив не можев да поземам.
Редно е да побараме чаре некое. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J.

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Да. Една вечер пред да заспијам, на крајот од креветот се појави нешто црно... во облик на поп, со мантија, само лицето не му се гледаше. Незнам дали беше реално или не, ама јас не можев да се помрднам. И, неколку вечери после тоа не можев воопшто да заспијам, а и ден денеска мора да има некое светло пуштено во собата кај што спијам. Знам дека е шизофренично, ама што да правам.. :unsure

Да, и тоа не еднаш ама ако споделам што ми се случило можеби ќе ме сметаат за луда, така да ќе остане само на краток одговор ДА.
Можеби ти се има појавено Елизабет Батори, и сакала да ти ја испија крвта/ ? :alien
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J.