Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ако може да се смета за натприродна работа...
Пред некој ден си седам во купатило пред огледало и си се чешлам (невообичаено за мене) кога наеднаш на десната нога долу осетив еден силен допир исто кога ќе ви се погали мачка во нозе неочекувано. Подрипав од страв, срцето до нос ми дојде, се пресеков буквално пошто дома не чувам никакви животинки. Сврти се на лево, па на десно па цело купатило го пребарав ништо не најдов а пулсот веќе 200 ми рипна и на крај испадна дека чорапот ми се смкнал надолу.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Inna93

Нов член
14 јули 2014
8
10
3
Veles
Ова ми се деси, па можда има година и пол дена...
Со другарка ми после предавања од факултет, се чекаме и тргаме во кафичот спроти универзитетот кај што секад седевме и пиевме кафе, се сеќавам дека беше почеток на семестар , и беше прилично ладно надвор па седнавме внатре, кога ги нарачавме кафињата , со нив ни донесоа и по една чаша вода, додека зборувавме и ги палевме цигарите, чашата со вода на другарка ми почна да се движи на масата пред наши очи ! Во тој момент се осетив како да сме потполно сами во кафичот и дека никој не не заприметува што уствари ни се дешава, чашата луѓе ако ви се верува се лизгаше по масата тоолку лесно како некој да ја буткаше пополека со прст...и од пола маса, дојде до работ на масата и во истиот момент другарка ми ја фати инстиктивно ! прво двете се гледавме као некои глупоњи, и мислевме дека халуцинираме, и повторно ја ставивме чашата на истото место каде што стоеше, ја подбутнувавме самите со прстот да видиме дали ќе се лизга како што се лизгаше, верујте ми ама чашата колку ја подбутнувавме на масата, толку повеќе ќе направевме беља да ја кутнеме да падне и да се скрши ,пошто неможеше да се лизга од самата влажност и од масата... незнам искрено али сред бел ден, во кафич кај што да не претерам имаше преку 5-6 маси околу нас ...и до ден денес се чудиме што се деси тој ден ...:eek:ladno:eek:
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ова ми се деси, па можда има година и пол дена...
Со другарка ми после предавања од факултет, се чекаме и тргаме во кафичот спроти универзитетот кај што секад седевме и пиевме кафе, се сеќавам дека беше почеток на семестар , и беше прилично ладно надвор па седнавме внатре, кога ги нарачавме кафињата , со нив ни донесоа и по една чаша вода, додека зборувавме и ги палевме цигарите, чашата со вода на другарка ми почна да се движи на масата пред наши очи ! Во тој момент се осетив како да сме потполно сами во кафичот и дека никој не не заприметува што уствари ни се дешава, чашата луѓе ако ви се верува се лизгаше по масата тоолку лесно како некој да ја буткаше пополека со прст...и од пола маса, дојде до работ на масата и во истиот момент другарка ми ја фати инстиктивно ! прво двете се гледавме као некои глупоњи, и мислевме дека халуцинираме, и повторно ја ставивме чашата на истото место каде што стоеше, ја подбутнувавме самите со прстот да видиме дали ќе се лизга како што се лизгаше, верујте ми ама чашата колку ја подбутнувавме на масата, толку повеќе ќе направевме беља да ја кутнеме да падне и да се скрши ,пошто неможеше да се лизга од самата влажност и од масата... незнам искрено али сред бел ден, во кафич кај што да не претерам имаше преку 5-6 маси околу нас ...и до ден денес се чудиме што се деси тој ден ...:eek:ladno:eek:
Каква дрога земавте пред да одите во кафич?
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Каква дрога земавте пред да одите во кафич?

Мене ми се има случено истото. Добро полирано дрво или стакло на масата (а самото тоа што вика чаша со вода кажува дека е влажна чашата) па се лизга доколку масата е малку навалена и гравитацијата си го прави своето. Тие да виделе лавина кај што паѓа снег сигурно ќе изваделе сите евангелија и крстови против ѓаолцкото самопридвижение на снегот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Draginja

Inna93

Нов член
14 јули 2014
8
10
3
Veles
Каква дрога земавте пред да одите во кафич?
Ти малце да си го поправиш речникот, јас само споделив нешто што ми се има случено, на sphinx логично му е објаснувањето и ништо чудно да е е од гравитацијата или сл. али како и да е ..речникот ви е ТА-ПА :)
Ви благодарам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
На црн Св Јован ме удира кола, на раѓање на св Јован паѓам од мотор (едноставно како да ме бутна некој од мотор) а јас сум роден на Св Јован 20ти јануари. И неможам да си го објаснам ова.....дали Јован не ме сака :place или пак ме чува. коа ме удри кола со глава скршив цел шофершајбна, поминав само со два три конци. Кога паѓав од мотор прво ми падна кацигата па ја се тумбав и завршив на милиметар со главата од тротоарот и поминав само со гребаници. Сеуште се чудам како и се прашувам што е следно LOL
Акo ти се случуваат тaкви незгoди нa тoј ден треба дa oтидеш вo црквa. И ако не чекaш гoсти зa иметo дa пoчнеш
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Акo ти се случуваат тaкви незгoди нa тoј ден треба дa oтидеш вo црквa. И ако не чекaш гoсти зa иметo дa пoчнеш

zdr me interesira dali odeneto vcrkfa vazi samo za kristijani, ako si druga vera a na tojden si roden kaj da odis i za sto da cekas gosti?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Важи и за кристијани и за кристинки и за сите со било какво име.

Него .. пред некој ден онака се шетаме со другар .. ми прелетува Гоку пред очи у СС2 форма, ме викна да тренирам со него, а ја му реков дека треба прво дома да се договорам со моите за тоа дали може да одам, и колку пари ќе ми бара за тренинг. После наеднаш се стемни, и почнаа духови да се појавуват, дојде некое зомби од некаде, стварно не знам од кај, воа кај Хотел Карпош беше сето на семафорот. Луѓе гледаа и се чудеа, и јас се чудев срцето ми леташе 300 на саат.

И се разбудив после јбг, ме разбуди алармот за на факултет. Отерав се у пм.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мене дома ми се случуваат чудни работи. Еднаш на пример јас си гледав тв, ја даваа репризата од Отфрлена (убава серија е, 3572 епизоди има). И сега така си гледам и наеднаш ми се исклучи телевизорот, и во тој момент не знаев што се случува и бев во шок. Пробував на секој начин да го пуштам но ништо, и тогаш слушнав гласови, мислев дека полудувам, дека пред тоа пиев апче за пролив па си мислев да не сум се напил некое друго. И таков стојам во место пред тв и се обидувам да слушнам што кажуваат гласовите. Не можев ништо да разберам и по некое време ги снема. Излегов надвор и застанав на тераса, не ми беше јасно што се случува. Кога се завртев видов нешто страшно што ми ги пресече нозете. Ми ја исклучиле струјата.
 

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
илинден си отидов во цркавата св.Илија и си запалив свеќа а и дома ни е слава. А тебе да не те чуваше до сега можеби немаше да си ѓ
zdr me interesira dali odeneto vcrkfa vazi samo za kristijani, ako si druga vera a na tojden si roden kaj da odis i za sto da cekas gosti?
Прaшaј си гo oџaтa