Дали би влегле во врска само за секс?

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Дали ви се случило да ви недостасува секс? Дали мислите дека сексот е пресуден во врската? И што ако него воопшто го нема во врската?

често ми недостасува секс, пошо сум сингл грл.....иначе сексот е 80% од врската според мене па ќе речам да сексот ја прај врската..
...да го нема? (worried) како тоа? ретки се тие денес шо одат со некого ради реда....па морам да напоменам дека еден од партнерите сигурно мрда негде настрана....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Дали ви се случило да ви недостасува секс? Дали мислите дека сексот е пресуден во врската? И што ако него воопшто го нема во врската?
Насловов некако ми нема смислол со образложениево(wasntme)
врска само за секс е едно а дали е пресуден да опстане една врска е друго
или мене така ми се чини?
ако одговорам за насловот...не би влегла во една врска само ради секс
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and ГоспоТ

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Навистина е полесно. Нема обврски, нема грижа на совест, и најважно од се, има слобода.

Се’ до моментот кога (минимум) кај едниот ќе се појави чувство на љубомора, посесивност или (во твојов случај, не дај Боже :) ) љубов. Не можеш да имаш со иста личност долго време врска само заради сексот, зашто загарантирано е емоционалното поврзување порано или подоцна. Ова што ти го цитирав е изводливо само ако со некој (на пример) имаш секс еднаш-двапати, па потоа го замениш со друг, па друг, па друг... Само така нема да се приврзеш. А тоа не само што не е врска, туку и задолжително ќе ти донесе „етикета“ на лесна девојка...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Дали ви се случило да ви недостасува секс?
се случува......и знам да бидам незгоден одреден период... :)

Дали мислите дека сексот е пресуден во врската?
Порано немало многу секс, па врските биле стабилни. Еве пр. моја другарка си мислела дека е во врска со неа. по нова година двапати банг-банг.....предд еден месец типот се оженил со друга.... а ја лажел....
Сексот не ја прави врската...врската не е само секс

И што ако него воопшто го нема во врската?
има две опции:
  • врската продолжува.....
  • врската се прекинува....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03

Badass

Истакнат Член
16 февруари 2012
63
87
333
26
Тоа ти е fuckbuddy.
И не гледам на тоа како на врска туку како на задоволување потреби.
Шо ми е бизарно,не сме ние животни да треба да се дупиме со некој без емоции само за да не изгубиме самоконтрола.
Ама Америчкиот шунд си го прават своето.
Како и да е,не гледам како на врска. И не би влегол. Call me old-fashioned ама не поддржувам воопшто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

KaMa(

Полноправен Член
1 јули 2012
42
32
18
Не дека чекам прво да се заљубам лудачки до уши и над уши за да се впуштам во секс игрите, ама да не чувствувам баш ништо?
Ми се одразува во перформансот ако сум целосно студен кон неа. Така да, не е ова за мене.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
- Се случило неколку пати, но потоа било надокнадено:)
- Не е само сексот, има и други работи, кои заедно со него прават една врска да опстане.
- Ако го нема, тешко дека ќе издржам:D , тоа е потреба мора да го има.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mardy Bum

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Све поштенчини на форумов насушен:D

Мене ми е смешно, кога некоја те убедува дека никад не би легнала со некој ако не го сака, и контото на примени пениси кажува дека тоа е жена со многу љубов во неа.
Како и да е, секој си ги знае своите принципи, начин на функционирање, само јас би рекла дека пусто турско уште не демнее. Моралот како начин на патролирање низ маало со крената глава зема голем замав...а уствари е јадно самоубедување дека не сме лесна роба.

Ако јас имам секс со Јанко, зашто сум го сакала тоа, не гледам што ме прави лесна у случајов.

Да скратам.
И за да се навлажниш потребно ти е нешто што ќе те мотивира, нешто што ќе те привлече.
Не сме животни ( ко што прочитав погоре) зашто сакаме да ги изреализираме нормалните природни појави.

Не ми фали секс подолго време, меѓутоа да не сум во врска, и да се појави јунак со кој ќе разменам флуид, ќе разменам и телесни течности ако почувствувам потреба за такво нешто.

Сексот е уствари начин на репродукција, не е створен за да докажуваме колку сме поштени.
Ако не се размножуваш, барем искористи го најдобро што знаеш(nod)

Но што и да правиш, прави зашто сакаш тоа да го правиш, а не за да привлекуваш нечие внимание и да докажуваш некому нешто.