1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали би влегле во врска само за секс?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Scars, 19 февруари 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,540
  Дали ви се случило да ви недостасува секс? Дали мислите дека сексот е пресуден во врската? И што ако него воопшто го нема во врската?
   
 2. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  мислам дека не е пресуден но дека треба да го има а за дали недостасува да понекогас :)
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
 4. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  секоја недела колку да се исчеса 'крастата'
   
 5. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  Зарем постои врска без секс? и како е можно да недостасува? па после ќе се жалите дека ве изневерил...
   
  На Pisoi, Мортидо и Maks им се допаѓа ова.
 6. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  Како бе не е пресуден? Вие би останале со некој во врска доколку не ви одговара во кревет, м? :unsure
  Нормално, некои ќе кажат да, ако го сакам и тој мене, и ако прави да се чувствувам убаво. :nah Пф! :D Па ако прави човекот да се чувствувате убаво без секс, тогаш после неколку оргазми да ве прашам како ќе се чувствувате :)

  Врска без секс е врска без врска, тотално. Поправете ме ако грешам, ве молам.
   
  На Мортидо, Fakundo, Baronessa и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,101
  Никогаш, сексот може да се среди, да го научиш / да те научи доколку не е добар, но да се најде некој што те сака, и да го сакаш, тоа е потешко...
   
  На The_melnicanecot и Jericho им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  2 puta pisHa i 2 puta mi ga snema komentar od tuja : ) nekoj ima gumicu :D
   
  На Caci му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  410
  НЕ !!!!!!! - НИКОГАШ ! - оти колку и да викат дека за сексот не е потребна љубов .... за мене не е така ... мора некој да сакаш за да сакаш било каков контакт а посебно една толку посебна врска како што е сексот !!!:)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  464
  Во врска само за секс не, ама па и врска без секс не разбирам како би опстоила, во тој случај која е разликата меѓу девојка ми и некоја обична другарка која ми е мила? Секако дека не е најбитна работа во врската, ама добриот секс влијае на здравата врска.
   
  На street_chic и melpomena им се допаѓа ова.

Сподели: