Грција

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Па како заливче е. Има карпи од страна. Шанк, лежалки. Мора да си бил. До дивите плажи е. Неможам сликата да ја прикачам. Голема резолуција е. Имам многу слики од плажата и внатре во водата. :D
http://www.panoramio.com/photo/58758295 оваа беше плажата изгледа...
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Кај си сликала баш од марината... :rofl На првата слика кај што се гледа тој мостот, е таму има добра плажа со песок. Некни имаше за викендов турнир во одбојка. Се изнагледавме. Плажата ни беше 15 метри одалечена. А за апартманот со клима, кујна, терасичка, на приземје, да не ти кажувам колку плаќав.

Иначе Македонци вриеше. А во Сарти имаше Македонци, али срби имаше и повеќе од Грците. :D
Е колку де?
Дај да одам и јас таму годинава...
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ако е Олимпик бич број еден,јас сум мува авион.
Олимпик бич,Ставрос,Асправалта,Лептокарија,Паралиа......катастрофа :)Па дури и во Неа Врасна е подобра и почиста водата и плажите.
Лептокарија и Паралиа се единствено добри што се поголеми и за оние љубители на кинески продавници.
За од поблиските места кој е заинтересиран за почиста вода и плажа,Ставрос и Асправалта нека ги заборават како и горенаведениве две со кинески продавници.
Од поблиските места Неа Врасна,па дури и Неа Пори не е толку далеку а водата и плажата се прекрасни.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Е колку де?
Дај да одам и јас таму годинава...

Јас пак ќе си идам на викенд. 30/40 евра апартман за 4 души. Слика не можам да постирам за да ти покажам колку е блиску плажата. :( Ти колку си плаќала?
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ако е Олимпик бич број еден,јас сум мува авион.
Олимпик бич,Ставрос,Асправалта,Лептокарија,Паралиа......катастрофа :)Па дури и во неа пори е подобра и почиста водата и плажите.
Лептокарија и Паралиа се идинствено добри што се поголеми и за оние љубители на кинески продавници.
За од поблиските места кој е заинтересиран за почиста вода и плажа,Ставрос и Асправалта нека ги заборават како и горенаведениве две со кинески продавници.
Од поблиските места Неа Врасна,па дури и Неа Пори не е толку далеку а водата и плажата се прекрасни.
Па добро маци, ако си сместен/а Неа Врасна за шеткање Аспровалта и Ставрос се топ. Во Ставрос има многу убави ресторани, а за шопинг јас не одам на одмор, одам да се одморам а Аспровалта и Неа Врасна за тоа се супер.
Мирни места се многу, а за капење и на двете места е убаво. Ставрос е град како Охрид и е побучно за разлика од другите две. Неа Пори е онака повеќе за млади, за навечер има добри журки ама јас одам на море не ми се ни потребни до толку журки...
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Јас пак ќе си идам на викенд. 30/40 евра апартман за 4 души. Слика не можам да постирам за да ти покажам колку е блиску плажата. :( Ти колку си плаќала?
Во Неа Врасна, 3-4 ред плаќав 35 евра а прв ред каде што одев од мала во апартманите по 50 евра.. :) Најбитно е што беше дозволено кучиња па ако одиме другата година и кучето да дојде..