Гошинце 2015

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Според вас која е вистината ?

  • Владино сценарио за оттргнување на вниманието околу политичката ситуација (Бомбите на Заев)

    Гласови: 10 76.9%
  • Вистински терористички напад на УЧК кон Македонија

    Гласови: 3 23.1%

  • Вкупно гласале
    13

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Наместено или не, во секој случај е вознемирување за народот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Наместено или не, во секој случај е вознемирување за народот
Не треба ни да се двоуми човек дали е наместено. Исто така се вознемируваат само тие што немаат грам мозок, сите други ни се замараат со ова ниту им е гајле, дури ни жителите од селото не се замараат ни веруваат во ова.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не треба ни да се двоуми човек дали е наместено. Исто така се вознемируваат само тие што немаат грам мозок, сите други ни се замараат со ова ниту им е гајле, дури ни жителите од селото не се замараат ни веруваат во ова.
Поради оваа вест поголемиот дел од земјава се вознемири и се појави помислата да не има повторно граѓанска војна. Зар сакаш да кажеш дека половина од населениево немаат грам мозок? Јас мислам дека тоа е голема навреда
кога ќе бидеш жител на селото и кога ќе ти дојдат 40 напаѓачи кои ти го загрозуваат животот тогаш изјасни се, ваква лажна информација некако не штима
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Поради оваа вест поголемиот дел од земјава се вознемири и се појави помислата да не има повторно граѓанска војна. Зар сакаш да кажеш дека половина од населениево немаат грам мозок? Јас мислам дека тоа е голема навреда
кога ќе бидеш жител на селото и кога ќе ти дојдат 40 напаѓачи кои ти го загрозуваат животот тогаш изјасни се, ваква лажна информација некако не штима

Да се каже дека половина од населението немаат мозок е преоптимистично, онака од око би рекол барем 95%... тоа не е поврзано со оваа ситуација конкретно туку со секојдневието. А за оваа ситуација не верувам дека поголем дел од населението верува, `веруваат` оние кои лебот им зависи од партијата како што веруваат и во врби од 250.000 евра и огради од два милиони.
Еве со пример - одиш по улица и гледаш мајка со дете монголоид се шетаат. Дали би било навреда да се каже дека детето е заостанато? Не е, тоа е факат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Еднаш имало еден филозоф кој што се викал Јода и он викал "Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering." што преведено на нашки значи „Секој гледа она што сака да види.“ или на клингонски "legh, nuq legh DaneH'a'."
Што знам дал е навреда да кажеш дека пола население нема грам мозок во ваква ситуација кога секојдневно гледаш безумштини насекаде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Saladin

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Еднаш имало еден филозоф кој што се викал Јода и он викал "Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering." што преведено на нашки значи „Секој гледа она што сака да види.“ или на клингонски "legh, nuq legh DaneH'a'."
Што знам дал е навреда да кажеш дека пола население нема грам мозок во ваква ситуација кога секојдневно гледаш безумштини насекаде.
И сега што направивте, која е темата, се сомневаме ли во вистината, колкава грамажа има мозокот на населението или ти и тој над тебе сте најпаметните во државава?
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Поради оваа вест поголемиот дел од земјава се вознемири и се појави помислата да не има повторно граѓанска војна. Зар сакаш да кажеш дека половина од населениево немаат грам мозок? Јас мислам дека тоа е голема навреда
кога ќе бидеш жител на селото и кога ќе ти дојдат 40 напаѓачи кои ти го загрозуваат животот тогаш изјасни се, ваква лажна информација некако не штима
:rofl
Од толку голема вознемиреност се зголеми продажбата на лексилум,дијазепан, марихуана,кокаин и остали антидепресисиви:rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И сега што направивте, која е темата, се сомневаме ли во вистината, колкава грамажа има мозокот на населението или ти и тој над тебе сте најпаметните во државава?

1.Оние што веруваат во вистинитоста на настанот се ретарди.
2.Ти веруваш во вистинитоста на настанот.
3.You`re a genious.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
1.Оние што веруваат во вистинитоста на настанот се ретарди.
2.Ти веруваш во вистинитоста на настанот.
3.You`re a genious.
Постојат и воздржани во мислењето,незнам само кога ми го измери мојот мозок а ретардирани се оние кои сакаат да ги убедат лугето дека грешат во мислењето и треба САМО ТВОЕТО" СЕКОГАШ НАЈИСПРАВНО" ДА ГО ОДБЕРАТ-(puke)