Готвење

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
хммм... играњето со зачините, вкусовите, боите на храната и декорацијата ме привлекува како дете за сладолед....
Споделите некој рецепт ако кујната е вашето хоби, а миењето садови потоа, е работа на некој друг...
и кој е подобар во приготвувањето на храната, мажот или жената?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јас знам само јајце на око да си спжнам друго ништо.... не сум имал време да научам повеќе( лажам;) )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сам си готвам последните 3 години и на никој не давам да ми се меша во готвењето, немам некои посебни рецепти за да ги споделам со вас, тоа што го јадам и не е многу вкусно, но ми дава изглед како што посакувам, е тоа е чувството! А инаку за миење садови е тоа малку потешко ми оди :eekops:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Обожавам да ги изненадам личностите што ми значат со добро зготвено јадење.Ме бива,не да се фалам сите во моја фамилја знаат да зготват нешто вкусно.
Најчесто подготвувам чоколадни мафини, или некое друго блакце или мини торта :)
A знам да направам и шпагети или лазањи со сос :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Сакам да готвам, ама никој да не ми се меша во манџата.:D
Се нервирам кога некој ми кажува над глава „ама малку да не е“, „ама чекај де, многу ставаш“. Готвам по рецепт и ако е една чаша тогаш е една чаша и тоа не е ни малку ни многу. И пошто многу ме нервира ваквото мешање, ретко готвам.
Готвам кога сум сама дома и кога нема кој да ми виси. Садовите ги оставам на тој што го јаде зготвеното.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MarGrey

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Не сум многу по готвењето, а мајка ми готви многу убаво и постојано ми се лути затоа што не се интересирам. Знам да си испржам јајце, компири, да си направам макарони, некоја лесна торта и слично. Ама некои манџи, печени пилиња и такви работи ми се многу сложени :eekops:
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Во денешно време тс у последно време девојчињава бар ја ко шо глеам или сум идел со некоја или другаркиве бетер машки се..не да незнаат да готват туку и садови не мијат:mad: