1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гости со немирни деца

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Violet, 1 јуни 2014.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Има секакви деца , во целата ситуација таква со немирни деца кои сакаат се да фатат и видат мислам дека пред се мајките се криви и они треба да се плеснат по газето ;)(wave)
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Активен Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  277
  Допаѓања:
  85
  Целата вина е во родителите. Мене ме нервира кога ќе ми дојдат гости со немирни деца. Ај тоа, ама па родителите ништо не прават, само седат и кукаат како можеле да родат такви деца. А што е најтрагично тие родители работат со деца, како педагози, наставници и слично. До кога бе така ќе живееме, со такви луѓе на такви функции:mad:
   
 3. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  365
  Допаѓања:
  121
  Немам деца, ама ги гледам прво роднините што имаат деца, а особено првите братучеди и сестра ми. Сите тие се груби, лоши и сурови спрема другите, без никаква култура, а и внатре во душа со злоба и лошотија. Што мене поради тоа ме фаќа паника кога би ми дошле во иднина кај мене дома, кога ќе се омажам. Спремни се и да истепаат некое дете, а ако нивните деца се проблематични, ако некој ги удри или искара за тоа што прават таков хаос во друг дом, тие ќе скокнат да се тепаат и да се караат со мене. Уште од сега мислам како да не ми идат на гости за ништо, ни за слава, ни за роденден, буквално за ништо, дури ни на кафе.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123456789deset

  123456789deset Активен Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  30
  немој Марче, абе синеееееее, Марче дојди ваму....
  леле абе многу е немирен ич не слуша
  абе жено стани исплескај го не ке се молиме


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: