Гонител (stalker)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Па почна од следење и гледање, сега продолжи и со закани и мешање насекаде, навредување, кажување невистини. Плус следење...
Како што минува време станува се поагресивен и похрабар во малтретирањата. И сега не сум само јас, еве и демек случајно ја сретнал баба ми на гробишта, па се понудил добронамерно да ја донесе дома. Случајно шетал 5 км надвор од градот и случајно баш на мојата баба налетал...

Hold on, од каде ја знае баба ти? :eek:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па почна од следење и гледање, сега продолжи и со закани и мешање насекаде, навредување, кажување невистини. Плус следење...
Како што минува време станува се поагресивен и похрабар во малтретирањата. И сега не сум само јас, еве и демек случајно ја сретнал баба ми на гробишта, па се понудил добронамерно да ја донесе дома. Случајно шетал 5 км надвор од градот и случајно баш на мојата баба налетал...
Доволно за пријава.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Hold on, од каде ја знае баба ти? :eek:
Не ја знае само баба ми, него и далечни братучеди, регистрации на пријатели и од каде се, сега е и пријател со вујко ми... Кога му кажав него ми рече абе ај чоекот ти фрлил око, а јас сум сигурна дека човеков е болен. Премногу работи се за да бидат случајни.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не ја знае само баба ми, него и далечни братучеди, регистрации на пријатели и од каде се, сега е и пријател со вујко ми... Кога му кажав него ми рече абе ај чоекот ти фрлил око, а јас сум сигурна дека човеков е болен. Премногу работи се за да бидат случајни.

Ништо ако е таква работата, како шо вика егзистенс, прво консултација со адвокат па ако има основи за пријава - пријава...
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ништо ако е таква работата, како шо вика егзистенс, прво консултација со адвокат па ако има основи за пријава - пријава...
Е па тоа ми беше прашањето, дали воопшто постои некој закон за тоа, по кој основ, што може да се превземе.. За тоа ништо не знам.
Некој ми спомна дека дури нема физички контакт никој ништо нема да превземе.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Е па тоа ми беше прашањето, дали воопшто постои некој закон за тоа, по кој основ, што може да се превземе.. За тоа ништо не знам.
Некој ми спомна дека дури нема физички контакт никој ништо нема да превземе.

Би требало да има, сепак не знам колку на форум може тоа да се дознае, па и од кафе муабети, некој ќе ти каже едно, некој друго, повеќе ќе ти направат забуна сепак консултирај се со лице упатено во правото, за секој случај :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Би требало да има, сепак не знам колку на форум може тоа да се дознае, па и од кафе муабети, некој ќе ти каже едно, некој друго, повеќе ќе ти направат забуна сепак консултирај се со лице упатено во правото, за секој случај :)
Не дека од тука ја барам помошта, него онака и така дремам па да си ја пробам среќата да прашам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@Хоуп*
Ако те следи насекаде ко што велиш, како знаеш дека не те следи на форумов и не го чита она што сега го пишуваш?
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
@Хоуп*
Ако те следи насекаде ко што велиш, како знаеш дека не те следи на форумов и не го чита она што сега го пишуваш?
Од кај знае дека дремам по форуми жити се?
Може е будала, ама видовит не е сигурно.
Башка и не ми личи на тип запознаен со технологиите, повеќе ми е ко заробен во минатиот век.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Од кај знае дека дремам по форуми жити се?
Може е будала, ама видовит не е сигурно.
Башка и не ми личи на тип запознаен со технологиите, повеќе ми е ко заробен во минатиот век.
Што знаеш ти за него сем што те следи? Информирај се повеќе, не за друго, секоја информација дава појасна слика. А од кај знае... да речеме вака. Имаш пишано од каде си, имаш пишано дека се имаш преселувано неколку пати, имаш пишано со кого живееш, имаш пишано кај си учела, имаш пишувано дека некој те следи, имаш пишувано уште купица работи според кои некој би можел да те идентификува. Замисли дека сето ова му е на дофат, поточно на неколку кликови. Сето ова му е информација повеќе за тебе. А што имаш ти за него за да можеш да предвидиш што е следно од него?