Годишнина од врска

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
цел живот руски сум учел :)
Пред коперација?
Па добро со месен нарезок и вегета и биртијашки прикаски, убаво шо не си оставил јазик да учиш у вечерно :)
Респекат!

Ти си нашол нива кукуруз кај да садиш (smoke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Пред коперација?
Па добро со месен нарезок и вегета и биртијашки прикаски, убаво шо не си оставил јазик да учиш у вечерно :)
Респекат!

Ти си нашол нива кукуруз кај да садиш (smoke)
секое дете од мали години знае за bj :D па не ја :) :) kiddin :D
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
ај златни, кој е оф-топик сам нека си се пријави :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
Љубовта треба да се слави секој ден.. не сакам подароци поради од обврска и трескање на глава од ѕид што да се купи.. не ми е битно од кога точно по датум, туку колку сме среќни заедно. слатко и романтично е помтењето и пресметувањето на времето од врската, од првиот бакнеж и сл. се додека е спонтано..
 

Mrs.Stinson

Нов член
7 октомври 2012
3
2
3
33
Дали ја одбележувате годишнината од врската (бракот) со својот партнер?
Дали тоа е посебен датум за вас, или пак не обрнувате внимание на тоа?
Дали по повод годишнина можеби си купувате подароци?
---------------------------------------------------
ај да ве видам
happy112.gif
Да секако дека е посебен датум, си купуваме нешто за да го одбележиме тој ден. Е сега тој подарок не е нешто скапо,големо или незнам што. Си правиме "repeat" на настаните што ни се случиле за таа година :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
Не славиме годишнина од врската во смисла да си купуваме поклони за тој ден, си ја прославуваме на наш начин. одиме на местото каде шо се започна...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and melpomena

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Стално си ја славиме ама до сега без поклони пошто немало потреба од такви ствари. Кога ќе славиме годишнини од брак можда ќе биде поинаку.
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Прославуваме годишнина од врска со купување на поклони, еве сега ќе биди 3годишнина и искрено појма немам што да и купам, ај можи ке испадни нешто во крушево да ја славиме па да ја заташкам работата некако со некоја романтика :)
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Прославуваме годишнина од врска со купување на поклони, еве сега ќе биди 3годишнина и искрено појма немам што да и купам, ај можи ке испадни нешто во крушево да ја славиме па да ја заташкам работата некако со некоја романтика :)
Вино, и на некој лист (во боја) убава порака.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Не сум по такви празнувања и одбележувања но знам да направам некој убав гест .....тој е по романтичен и одличен готвач за разлика од мене и знае да ме изненади со убава вечера , со моето омилено вино...и со по некој подарок:)