Годишнина од врска

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Чисто онака пошо бев уште дете и интересно ми се гледаше да му купам нешто и да му правам торта срце и романтики во када (inlove)
Ама сегашниов да, католик ми е, ама јас не го поштуем Валентајн веќе така да ќе го пренасочам на нашиов Трифун откако ќе дојде :rofl
30.09 е вера/надеж/љубов у православну религију, колко за информацију. Романтики у када? мм, проработа ми машта :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
30.09 е вера/надеж/љубов у православну религију, колко за информацију. Романтики у када? мм, проработа ми машта :p
Па тоа беше целта де, романтики да му правам ииии пошо незнаев како да и го побарам на баба ми клучот од станот решив Валентајн да ми биде изговор иначе на друг ден немаше да ми го даде :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Па тоа беше целта де, романтики да му правам ииии пошо незнаев како да и го побарам на баба ми клучот од станот решив Валентајн да ми биде изговор иначе на друг ден немаше да ми го даде :giggle
Море завидују му на дечка ти... :p
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Бившиот (wave) А на сегашниов не почнувам да ти кажувам што се му спремам за кога ќе дојде пошо можеш да фатиш такси од Куманово и одма да ми се нацрташ пред врата :giggle:mstickle
А пред да дојде он, да дојду да повежбамо малце, шо викаш? :p Не треба да фаќам такси, сс службено возило ќе дојду :rofl
D1OR.JPG
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Епа ајде бе срце тргај,
А пред да дојде он, да дојду да повежбамо малце, шо викаш? :p Не треба да фаќам такси, сс службено возило ќе дојду :rofl
D1OR.JPG
Епа ајде бе срце, тргај одма, таман ќе дојдеш до сабајле, ќе ми дојдеш на кафенце па ќе тераме работа, само почекај да им кажам на комшииве да ослободат паркинг за возилово твое :giggle
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Применувам некоја нова техника и нешто подолг тајминг за време на блоуџоб :cool:
Дека романтична душа сум и јас де, си ја памтам годишнината :sram
:D

Не се оптоваруваме со дати, не се лигавиме, ако ми купи некое моронско мече ќе спие надвор...
Нормално дека си ја памтиме годишнината, само не правиме епизода од најдобрите моментите на "She is all that " од тоа...

И читам овде некои коментари у стилу, како не им требале дати да ја однесат на вечера или бла бла...
Ве прашаа за годишнината, не за репертоарот на посетени ресторани на годишно ниво (nod)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Валентајн? Евреи сте? Или католици? :D
друже Тито.....ја сам партиско-религиозно неопределен....партија, религија тоа мене ми е исто.......
Она ми купи дукс а ја палтиче бело убаво, и дукс е мноо убаф, бесмо на вечеру и ептен убаво си пројдесмо
вино романтика :rolleyes:
и ондак то?
шо е то сеа?