Годишнина од врска

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Се славам, не гледам на датуми. За да подарам поклон или да прославам во името на љубовта, не се разграничувам со календари, едноставно резервирам во ресторан, купувам цвеќе и ја носам на романтична вечера- без разлика дали е тоа 365тиот ден од врската или 243тиот.
Аиииии види го ти Мајоров романтики де бангладеш... :giggle Мене срце кај ќе ме носиш за годишнина или за 476ти ден? :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Аиииии види го ти Мајоров романтики де бангладеш... :giggle Мене срце кај ќе ме носиш за годишнина или за 476ти ден? :rofl
На врвот на Кораб, или во Баново трло-Куманово.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
На врвот на Кораб, или во Баново трло-Куманово.:D
Пу ме разочара, ја мислев покрај енѕероно ќе ми правиш романтики, свеќи, плажа, песок, ти реков ми рече... ама ај дај шта даш, кога веќе морам меѓу овие двеве да бирам ова Кумановсково, пошо ми е поблиску да ти кажам право, на пола саат ми е :D Кога веќе нејќеш кај тебе да ме носиш, ќе те мачам да доаѓаш по мене :gjavol(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Он топик.. Со бившиот ми прво прославивме Свети Валентајн пошо ни беше прв Валентајн заедно и најубаво си поминавме, му правев романтики во стан кај мене (да не навлегуваме во деталите) (nod) И торта срце дури му имав направено :sreken послеее пола година славевме пошо бевме во Охрид и едвај си ја чекавме да дојде најискрено и си бевме на плажа и ау ку:cenzura се тресе... Годишнина не памтам дали сме славеле :giggle и нарден валентајн мислам дека не славевме, ни година ипол не славевме, а ни две... Ама си знаевме да си купиме поклончиња онака рандом, и да одиме на вечера или било шо без некој повод... А со сегашниов чекам да дојде во Јуни ицела недела ќе славиме годишнина, нема да излеземе од стан :frantic(inlove) Чисто од љубов :D
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Он топик.. Со бившиот ми прво прославивме Свети Валентајн пошо ни беше прв Валентајн заедно и најубаво си поминавме, му правев романтики во стан кај мене (да не навлегуваме во деталите) (nod) И торта срце дури му имав направено :sreken послеее пола година славевме пошо бевме во Охрид и едвај си ја чекавме да дојде најискрено и си бевме на плажа и ау ку:cenzura се тресе... Годишнина не памтам дали сме славеле :giggle и нарден валентајн мислам дека не славевме, ни година ипол не славевме, а ни две... Ама си знаевме да си купиме поклончиња онака рандом, и да одиме на вечера или било шо без некој повод... А со сегашниов чекам да дојде во Јуни ицела недела ќе славиме годишнина, нема да излеземе од стан :frantic(inlove) Чисто од љубов :D

Валентајн? Евреи сте? Или католици? :D
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Валентајн? Евреи сте? Или католици? :D
Чисто онака пошо бев уште дете и интересно ми се гледаше да му купам нешто и да му правам торта срце и романтики во када (inlove)
Ама сегашниов да, католик ми е, ама јас не го поштуем Валентајн веќе така да ќе го пренасочам на нашиов Трифун откако ќе дојде :rofl