1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Годишнина од врска

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Y1K991, 13 мај 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  Дали ја одбележувате годишнината од врската (бракот) со својот партнер?
  Дали тоа е посебен датум за вас, или пак не обрнувате внимание на тоа?
  Дали по повод годишнина можеби си купувате подароци?
  ---------------------------------------------------
  ај да ве видам [​IMG]
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,540
  немам дечко,нема датум,не купувам подароци и сите пари за мене остануваат :biggrin [​IMG]
   
  На Ludaca, foREVer и 048 им се допаѓа ова.
 3. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  немам дечко а и да имам не верувам дека ќе можам да бидам толку долго во врска сеа на овие години мсм дека сеуште е рано за тие долги врски..... иначе да би ја обележала со некој итимен провод нешто така можеби и некој поклон некој поедноставен ама симболичен поклон нешто што асоцирано на некој наш момент или нешто така :)
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  офтопик :) stop stealin' my smileys :D
  онтопик: секогаш ко че ми се погодеше годишнина бевме скарани.... (wasntme)
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,101
  Со бившиот со кој бев 2 години во врска... си купивме подароци, си ја обележивме на наш начин, со многу љубов, времиња беа тоа :| а со другиот ја дочекавме годишнината, и ме изнервира најмногу на тој ден, кога ќе се сетам дури се каам што сум одела со таков :besen
   
 6. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Хахахаа добра тактика 048 :rofl

  Годишнина верувам дека би одбележала затоа што сепак е значаен датум за мене и за партнерот. Денот кога се фативме со него е и мој многу значаен датум, роденден на татко ми. Подароци не знам, можеби, сепак за да се купи подарок не мора да е годишнина, купувам секогаш кога мислам дека заслужил или ако ми се допаднало нешто.
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,145
  Допаѓања:
  2,488
  да мислам дека е убаво да се одбележуваат годишнините, она со броење месеци е глупост, но годишнина е позначаен момент. Може да се отиде на вечера, да се води љубов на друго место освен спалната, да се подари цвеќе ...
   
  На Mrs.Stinson му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  пази ова...имав другар кој се караше со женската на 13 февруари и 7 март :) ај сеа да те видам :)
   
  На Ludaca, ZmajChe и Scars31 им се допаѓа ова.
 9. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Ееее извини ама имал подобра тактика и од тебе:rofl
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Се славам, не гледам на датуми. За да подарам поклон или да прославам во името на љубовта, не се разграничувам со календари, едноставно резервирам во ресторан, купувам цвеќе и ја носам на романтична вечера- без разлика дали е тоа 365тиот ден од врската или 243тиот.
   
  На Dorina, MoonFairy, Индискo оревче и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: