|Гласање| Избор на нов админ

Гласам за:

  • @existence

    Гласови: 19 42.2%
  • @Electra

    Гласови: 22 48.9%
  • @Kisserboy

    Гласови: 4 8.9%

  • Вкупно гласале
    45
  • Poll closed .
Статус
Затворена за нови мислења.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ако да хејтам?
Језива и смешна е анкетава :)
Не да е смешна, пресмешна е. Можеше се да се заврши и без анкета кога веќе видовме кој прифати.
Кисербој може да е админ исто колку што можам и јас. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Подобро е да има двајца
Победникот и ти, сите се согласуваат на тоа
Колку што памтам тој планираше целосно да се повлече. Затоа и повеќето рековме да има двајца за да се држи некоја рамнотежа. Тој може да си остане админ или супер-админ (што е нешто како админ на админите :zelen) и да се остават двајца админи кои што ќе функционираат заедно.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Колку што памтам тој планираше целосно да се повлече. Затоа и повеќето рековме да има двајца за да се држи некоја рамнотежа. Тој може да си остане админ или супер-админ (што е нешто како админ на админите :zelen) и да се остават двајца админи кои што ќе функционираат заедно.
Може и така, но ипоповски за двајца вика малку е еден?????:D
Во секој случај дали ќе има двајца или еден нов админ, ипоповски нека остане админ
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Дали ипоповски ке си оди или ке остане,дали ке има двајца или тројца,форумов ке остане истиот,без промени,нема да има никаква заинтересираност за нови членови ниту пак некоја мотивација за стариве да чкртнат нешто реда-ради.
Можеби не сум компетентна да давам совети и забелешки но очи ми бодеш со тоа црвено-зелениот потпис а и како модератор не те бива и незнам зошто нема и кај тебе реизбор,уствари тебе да те шутнат!!
А да смириш нерви малку мила моја дамо? :)
Зошто такво навредување? Нема потреба.
Во прво се сите што викаат да ја имаме како админ комбинацијата existence и Electra. И секако дека ќе има промена. Затоа што конечно ќе имаме админи - админи, не админ - фантом. If you know what i mean.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
А да смириш нерви малку мила моја дамо? :)
Зошто такво навредување? Нема потреба.
Во прво се сите што викаат да ја имаме како админ комбинацијата existence и Electra. И секако дека ќе има промена. Затоа што конечно ќе имаме админи - админи, не админ - фантом. If you know what i mean.
Смирени ми се нервите мили мој господине со триста никови...да промена само во имиња но во кој друг дел ја гледаш промената!??Се додека не се промениш и ти и јас и остантите со начинот на кој комуницираме и други причинители за неактивноста на форумов ти е исти ку*ац.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Смирени ми се нервите мили мој господине со триста никови...да промена само во имиња но во кој друг дел ја гледаш промената!??Се додека не се промениш и ти и јас и остантите со начинот на кој комуницираме и други причинители за неактивноста на форумов ти е исти ку*ац.
Што толку ти пречи тоа што си променив во три години членство на форумов три никови? :) Чим постои опција, ред е да ја искористиме. :)
Јас чинам дека нема потреба да се менувам. Не навредувам, бар не толку често и без потреба како тебе. Кога пишувам пост, тоа е за да искажам мое мислење и да образложам некоја постапка, никогаш не е конкретно за навредување(за разлика од тебе). Еве морам да признам, јас имам една маана, мразам да читам постови од сите форумџии. Често знам кога ќе ти го видам името(и уште на неколку други) да скокнам, бидејќи знам дека ретко кога ќе кажеш нешто свое, нешто размислено, туку секогаш ќе има тука контрање и чукање празна слама.

едит: неактивноста на форумов во голема мера се должи на тоа што неправедните одлуки и пристрасното казнување ги избркаа старите членови.
Еве јас, паузирав околу 1 година(не ме држи за збор, можеби се и 7-8 месеци) откако една екс модераторка ми даде три казнени поени за пост вон тема, во тема без тема, и истиот ден сфатив дека ми недостигаат три четири мислења... и нормално фиу му ја заминав. Слични заминувања се случија во тоа време, ти гарантирам.
Значи, ете дива моја орхидеја, и тоа како администрацијата игра улога за активноста/неактивноста на форумот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Што толку ти пречи тоа што си променив во три години членство на форумов три никови? :) Чим постои опција, ред е да ја искористиме. :)
Јас чинам дека нема потреба да се менувам. Не навредувам, бар не толку често и без потреба како тебе. Кога пишувам пост, тоа е за да искажам мое мислење и да образложам некоја постапка, никогаш не е конкретно за навредување(за разлика од тебе). Еве морам да признам, јас имам една маана, мразам да читам постови од сите форумџии. Често знам кога ќе ти го видам името(и уште на неколку други) да скокнам, бидејќи знам дека ретко кога ќе кажеш нешто свое, нешто размислено, туку секогаш ќе има тука контрање и чукање празна слама.
Штотуку и ти исчука празна слама но за дивно чудо јас сакам да те читам,еден си од петмината на форумов кој обожувам да ги читам и да научам нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.