Главоболка

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Мора само да се умре :) И да се оди во wc. Друго ама баш ништо не мора.

Наместо да пиеш кафетин, пробај легни спиј.Или слушај ја твојата омилена музика ама тивко.Најди си нешто што ќе ти ја смири глабоволката.Сигурен сум дека ќе ти помине.
Пробав, знам дека беше ден пред славата дома, сабота беше, почнав да имам ужасни главоболки (имав колоквиуми наредна недела, се нервирав за учењето) и реков ај ке пробам да издржам ќе легнам, нема да се напијам апче. Главата ми помина после 30 сати, од ко се напив 2 кафетина пошто не се издржвеше повеќе.
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Може некој да ми каже зошто ме боли главата веќе недела дена?? И како да ја спречам главоболкава, апче само моментално ми помага.

може да се синуси .. или проблем со видот.. иди на доктор провери ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Може некој да ми каже зошто ме боли главата веќе недела дена?? И како да ја спречам главоболкава, апче само моментално ми помага.
Дa не те плашам, ама можно е и да е мигрена. Можно е да се многу работи. Може да имаш проблем со видот ко што ти кажаа над мене, можно е да имаш недостаток на некој витамин или минерал, можно е уште 300 други дијагнози.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Патам од несоница, и веќе заборавив како е да се живее без главоболка. Ме боли редовно од ненаспаност.
 

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
Добро е што некако се најдов и на оваа тема. Имам страшна,ужасна главоболка веќе две недели.. Ни најјаките апчиња не ми помагаат, не можам да заспијам до 4-5 наутро од силна болка.. Ме тера на лудило веќе.. Не сакам да одам на доктор,не од страв,од гнев према докторите зашто ретко кога поставуваат точна дијагноза и тоа фрустрира. .. Како и да е, на крај ќе мора да идам изгледа,зашто болкава почнува да ме загрижува... Некој совет,лек, пријатели ?
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Добро е што некако се најдов и на оваа тема. Имам страшна,ужасна главоболка веќе две недели.. Ни најјаките апчиња не ми помагаат, не можам да заспијам до 4-5 наутро од силна болка.. Ме тера на лудило веќе.. Не сакам да одам на доктор,не од страв,од гнев према докторите зашто ретко кога поставуваат точна дијагноза и тоа фрустрира. .. Како и да е, на крај ќе мора да идам изгледа,зашто болкава почнува да ме загрижува... Некој совет,лек, пријатели ?
Types-ADAM.jpg


Kоја од овие е твојата,колку време и треба да помине,дали во исто време секогаш ја чувствуваш?
 

live.your.life

Нов член
26 март 2013
20
24
3
Types-ADAM.jpg


Kоја од овие е твојата,колку време и треба да помине,дали во исто време секогаш ја чувствуваш?
Tension, дефинитивно ! Чувствувам страшен притисок и некакво стискање,особено во задниот дел,над тилот.. и кај слепоочниците.Ме боли и преку ден и навечер.. Можеби само неколку часа во денот не чувствувам болка.. дури не ни забележувам кога не ме боли..
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Tension, дефинитивно ! Чувствувам страшен притисок и некакво стискање,особено во задниот дел,над тилот.. и кај слепоочниците.Ме боли и преку ден и навечер.. Можеби само неколку часа во денот не чувствувам болка.. дури не ни забележувам кога не ме боли..
Провери си крвен притисок пулс. Веројатно имаш покачен крвен притисок.