1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гатачки, јасновидци и слично

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од CrazyFreak, 9 јули 2012.

1. alliiccee

alliiccee Истакнат Член

Зачленет на:
    28 септември 2014
    Мислења:
    11
    Допаѓања:
    5
    значи јас во овие работи верувам и тоа многу и ке ви кажам дека моја баба се занимаваше со вакви чуда значи " мајката на дедоми т.е сопруг на бабами неможела да има деца (раѓала мртви деца) па така да со прадедоми се откажале од намерата да имаат деца арно ама на пребабами и дошле на сон три жени облечени во црно и им кажале дека ке има машко дете ама дека ке треба да им прави добрина на лугето....(прабабами станала бајачка) но му кажале дека пред неговата смрт за и неговите деца , внуци да имаат род ке треба тоа шо го знај да им го каже на три жени од фамилијата исклучиво блиски... па така та им кажала на бабами и на други две внуки........и искрено кај бабами идеја премногу лугје на никој не му наплаќаше но стварно со тие лајците му имаше поможено на многу и луге кои до ден денес им идат на посета од благодарност "......... еве и друга случка мене шо ми се има десено (можеби имав 17 год. и нормално деца ко деца све не интересира...имав една постара другарка имала слушнато за некој си гледач и решивме да одиме значи чоекот си работи со икони им изгледа на другаркава и излегват од собата и не праша дали сакаме и нас да ни гледа и јас радознала се пикнав во то собичето......чоекот не ме праша ни како се викам а на ливче ми го напиша името и ми ја нацрта кукјата буквално цело кукјно место кај има дрва цвекинја ограда чешма....почна чоекот да ми кажва бла бла и едно време ми вика стани оди во св.петка запали свеќа измиј се со водичка и дирек дома до вечер мн солзи ке имате дома во голема жал ке бидите и ми рече дека неможел појке да ми кажва .....си станав јас другаркава под рака си одиме ни св петка ојдовме ни ниге ......па до вечета како шо ми кажа човекот во кукјата имавме мн сози и бевме во жал вујкоми почина млад и тоа почина во дворот на црквата св петка ...

#81 alliiccee, 30 септември 2014
    Последна промена од модератор: 30 септември 2014
    На JaMi и Prashina им се допаѓа ова.
  2. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,746
    @alliiccee Можеш ли да ми кажеш нешто повеќе за тој човек,како се вика и каде живее,телефон?

3. mad rabbit

mad rabbit Нов член

Зачленет на:
    28 октомври 2014
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas imam odeno kaj edna zena koja sto mozam da kazam deka navistina mi ima pomognato ama i znam deka takviot nacin na resavanje na problemite ne e vo red. Inaku naogavme vo dvorot mrtvi zivotinki, vleznata vrata ni bese prskana so krv i slicno. I ni kaza se sto e praveno i koj pravel i iako ne sum veruval deka moze da pogodi i da razresi takvo nesto me uveri vo sprotivnoto. No pak ke kazam ne e ispravno. Ne postojat beli i crni magovi. Pocnav da baram dali odenjeto kaj ovie luge e ispravno ili ne. Ispadna deka ne e. Vo prilog ke vi go pratam linkot od edna kniga, koj ima somnez neka ja procita i ke vidi deka tie luge iako pomagaat i ne zemaat pari tuku kolku ke im ostavis se prinudeni toa da go pravat.http://www.svetosavlje.org/bibliote...trogradski/LjudiIDemoniRodionPetrogradski.htm

4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Кај мене дома изгледа има некој видовит, секогаш знаат кај ми стојат парите и ми ги земаат. Чудна работа. :)

На escape, scarstone и cece17 им се допаѓа ова.
  5. martina4

martina4 Староседелец

Зачленет на:
    12 март 2015
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    dali nekoj bil kaj Dusko ili Dule kako i da go vikaat od Veles?moze da mi pisete vo licna porka ve molam itno e mnogu.thanks

6. martina4

martina4 Староседелец

Зачленет на:
    12 март 2015
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    lele nikoj li nema na temava da odgovori?

kazete nekoj sto pomaga.

#86 martina4, 14 март 2015
    Последна промена од модератор: 14 март 2015
  7. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,746
    @martina4 видов дека очајнички бараш помош и на друг форум,незнам што проблем имаш но ај да се обидам да ти кажам ...Некој што помага си само ТИ,твојот бистар ум и да собереш храброст да се бориш против твоите маки,да не им потклекнуваш и да не се предаваш.Што се однесува за Дуле,познавам многу луѓе кои биле кај него но се вратиле разочарани,ниту го разбрале ниту им помогнал.Батали ги таквите гледачи,тоа е само една багра на психошлакнати издроди.Имај храброст да живееш со проблеми а не да кукаш и плачеш.поздрав.

На Аркантос, Podem и corki им се допаѓа ова.
  8. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    Мене денес рандом на ленинова насред улица ми дојде плава жена искончана накај 45 до 50 год и ми вика ти си благословено девојче застанав да видам што сака и почна да ми кажува некои работи лично за мене и за моите што мислм дека погоди нешто ми кажа и за иднината ама што знам ...знам дека обично луѓе бараат контакти од гатачи што гледаат на кафе на карти на нз што таму оваа вака рандом само ми остави впечаток и ми побара да ја частам кафе ама ....НЕ :)

9. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Девојки извинете ме што се мешам ,мислам дека баба рада имаше билка една, мислам дека може да прашате ако не ви е проблем ! :) ;)

10. Човек

Човек Нов член

Зачленет на:
    24 март 2016
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали некој бил кај Селман Минтас

Сподели: